01   Aktualności
02   Informacje ogólne
03   Konferencje i seminaria
04   Konkursy, targi, misje
05   Regionalna Instytucja Finansująca
06   Granty na badania i innowacje
07   Projekt Enterprise Europe Network
08   Doradztwo gospodarcze
09   Pożyczki
10   Poręczenia kredytowe
11   Inwestycje kapitałowe
12   Szkolenia i doradztwo personalne
13   Energia odnawialna
14   Konsulat Honorowy Finlandii
15   Startuj w Biznesie
16   Projekt SUPER
17   Projekty zakończone
18   Lokale do wynajęcia
19   Zaprzyjaźnione strony
20   Wyszukiwanie zaawansowane
21   Pomoc/Cookies
22   Wyślij mail
23   Subskrypcja biuletynu
24   Przetargi


 

 PODLASKA FUNDACJA ROZWOJU REGIONALNEGO

Polski » Informacje ogólne » Informacje prasowe
 
 
Relacja z wizyty delegacji przedstawicieli białoruskich organizacji pozarządowych w województwie podlaskim 2016/06/24

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Rozwój przedsiębiorczości za pomocą europejskich standardów i narzędzi w małych miastach i na wiejskich obszarach obwodu mińskiego na Białorusi” realizowanego w ramach współpracy z polskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz z Mińskim Stołecznym Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców w dniach 20-22 czerwca 2016r. gościła na Podlasiu przedstawicieli białoruskich organizacji pozarządowych zrzeszających przedsiębiorców i wspierających rozwój przedsiębiorczości.

W ramach wizyty studyjnej białoruska delegacja odwiedziła Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, wzięła udział w konferencji „Regionalna kooperacja jako klucz do rozwoju przedsiębiorczości” oraz odwiedziła 3 podlaskie gminy: Hajnówka, Białowieża oraz Narewka.

O Konferencji

Konferencja miała na celu wymianę doświadczeń, prezentację standardów pracy z przedsiębiorcami oraz pokazanie perspektywy sektora MŚP jako beneficjenta instytucji otoczenia biznesu. Jednocześnie przedstawiono specyfikę funkcjonowania przedsiębiorstw na rynku białoruskim.

Równie wartościowe jak wiedza z wystąpień prelegentów, były kontakty nawiązane w trakcie konferencji.

O wizycie

Natomiast podczas spotkań w poszczególnych gminach przedstawiciele białoruskich organizacji pozarządowych mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób podlascy przedsiębiorcy wykorzystują wsparcie otrzymywane od samorządów i instytucji otoczenia biznesu oraz zapoznać się ze standardami pracy z przedsiębiorcami stosowanymi w województwie podlaskim. Uczestnicy wizyty zgodnie stwierdzili, że wachlarz wsparcia przedsiębiorców jest w województwie podlaskim bardzo szeroki, a szczególnie istotnym czynnikiem sprzyjającym sukcesowi są partnerskie relacje administracji z biznesem.

Podsumowanie

Dzięki doświadczeniu polskich partnerów, białoruska delegacja otrzymała bezcenną wiedzę na temat współpracy lokalnej i błędów, jakie zostały popełnione w Polsce oraz o sposobach na ich uniknięcie.
Z drugiej strony dla firm i instytucji z województwa podlaskiego była to doskonała okazja, by zapoznać się z uwarunkowania działalności organizacji pozarządowych na Białorusi oraz by nawiązać bezpośrednie kontakty z białoruskimi organizacjami wspierającymi rozwój przedsiębiorczości.

Udział w projekcie pozwoli obu stronom na wypracowanie odpowiednich rozwiązań i doprowadzi do stworzenia w ramach dalszych prac nowoczesnego modelu rozwoju przedsiębiorczości na Białorusi.”

Zdjęcia

 
Informacje prasowe
Współpraca
Sprawozdania finansowe
Programy realizowane
Programy zakończone
Enterprise Europe Network
Fundusz Poręczeniowy
Fundusz Kapitałowy
Centrum Szkoleniowe
Fundusze Pożyczkowe
Podlaska Agencja Zarządzania Energią
Regionalna Instytucja Finansująca
System Zarządzania Jakością

 
   

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego | ul. Starobojarska 15 | 15-073 Białystok | tel: +48 85 740 86 83 | fax: +48 85 740 86 85
e-mail: pfrr@pfrr.pl | WWW: www.pfrr.pl | NIP: 542-10-07-427 | REGON: 050309431
KRS: 0000051191 | Sąd Rejonowy w Białymstoku | XII Wydział Gospodarczy KRS