01   Aktualności
02   Informacje ogólne
03   Konferencje i seminaria
04   Konkursy, targi, misje
05   Regionalna Instytucja Finansująca
06   Granty na badania i innowacje
07   Projekt Enterprise Europe Network
08   Doradztwo gospodarcze
09   Pożyczki
10   Poręczenia kredytowe
11   Inwestycje kapitałowe
12   Szkolenia i doradztwo personalne
13   Energia odnawialna
14   Konsulat Honorowy Finlandii
15   Startuj w Biznesie
16   Projekt SUPER
17   Projekty zakończone
18   Lokale do wynajęcia
19   Zaprzyjaźnione strony
20   Wyszukiwanie zaawansowane
21   Pomoc/Cookies
22   Wyślij mail
23   Subskrypcja biuletynu
24   Przetargi


 

 PODLASKA FUNDACJA ROZWOJU REGIONALNEGO

Polski » Informacje ogólne » Informacje prasowe
 
 
Rozpoczęcie naboru wniosków w ramach projektu „Granty na badania i innowacje” 2017/03/13

W dniu 13 marca 2017r. w siedzibie Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, na konferencji prasowej Prezes Andrzej Parafiniuk wraz z Wiceprezesem Markiem Dźwigajem ogłosili oficjalne rozpoczęcie naboru wniosków w ramach projektuGranty na badania i innowacje”.

 
 
Poręczenia kredytów dostępne w kolejnym banku 2017/01/05

Z przyjemnością informujemy, że Podlaski Fundusz Poręczeniowy Sp. z o.o. (PFP) zawarł kolejną umowę o współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Brańsku. Klienci tego banku mogą korzystać z poręczeń PFP jako zabezpieczenia do wszystkich kredytów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Jednocześnie przypominamy, że kredytobiorcy z terenu województwa podlaskiego mogą skorzystać z preferencyjnych warunków – prowizja od udzielonego poręczenia wynosi 0%. Oferta dotyczy kredytów inwestycyjnych oraz związanych z rozwojem działalności. Ww. poręczenie jest udzielane w ramach pomocy de minimis ze środków RPO WP.

 
 
Podsumowanie giełdy kooperacyjnej RENEXPO Poland 2016 2016/11/18

Szósta Giełda Kooperacyjna RENEXPO Poland za nami. Kilka liczb podsumowujących: 37 uczestników, w tym 8 z województwa podlaskiego; 55 spotkań kooperacyjnych, w tym 24 międzynarodowe - jednym słowem sukces. Trzymamy kciuki, aby te szybkie biznesowe randki biznesowe przerodziły się w długotrwałe relacje.

 
 
Wideorelacja z wydarzenia EEC Liderzy Przyszłości 2016/11/18

Zapraszamy do obejrzenia naszej wideorelacji z wydarzenia EEC Liderzy Przyszłości – sesji, która odbyła się w ramach III Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

 
 
Misja Gospodarcza Białoruś - aż 130 międzynarodowych spotkań w trzy dni! 2016/11/09

Właśnie taki wynik udało się osiągnąć podczas misji gospodarczej przedsiębiorców do Mińska (Białoruś), która odbyła się w dniach 24—27 października 2016 roku. Uczestniczyło w niej 26 uczestników z 20 polskich firm, które reprezentowały m.in. branże: turystyczną, budowlaną, handlową, meblową czy przetwórstwa spożywczego.

 
 
Już niedługo do Białegostoku zawita prawdziwy Św. Mikołaj 2016/11/08

Już po raz czwarty na zaproszenie Konsula Honorowego Republiki Finlandii do Białegostoku 4 grudnia 2016r. zawita najprawdziwszy Joulupukki – Św. Mikołaj z Rovaniemi w Finlandii.

Wydarzenie organizowane jest pod nazwą „Przedsiębiorcy dzieciom” a tegorocznym hasłem towarzyszącym podczas realizacji przedsięwzięcia jest „Podarujmy uśmiech”.
 
 
EEC Liderzy Przyszłości jako zakończenie III Wschodniego Kongresu Gospodarczego 2016/09/27

O przedsiębiorczości można debatować na różne sposoby. Jak zamienić pasję w biznes podczas EEC Liderzy Przyszłości w ramach III Wschodniego Kongresu Gospodarczego opowiedzieli:

  • grupa tancerzy Fair Play Crew,
  • współtwórca robota Photon, który uczy programować nawet sześcioletnie dzieci, Marcin Joka,
  • specjaliści od rzeczywistości wirtualnej z RiftCat Marek Antoniuk oraz Kasia Wawrzeniuk,
  • drużyna Primacol Lowlanders Białystok - American Football Team
  • oraz projektantka Elwira Horosz.
 
 
Relacja z wizyty delegacji przedstawicieli białoruskich organizacji pozarządowych w województwie podlaskim 2016/06/24

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Rozwój przedsiębiorczości za pomocą europejskich standardów i narzędzi w małych miastach i na wiejskich obszarach obwodu mińskiego na Białorusi” realizowanego w ramach współpracy z polskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz z Mińskim Stołecznym Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców w dniach 20-22 czerwca 2016r. gościła na Podlasiu przedstawicieli białoruskich organizacji pozarządowych zrzeszających przedsiębiorców i wspierających rozwój przedsiębiorczości.

 
 
Wspieramy podlaskie talenty! 2016/05/17

Uczniowie Społecznego Gimnazjum Białostockiego Towarzystwa Oświatowego nr 3 w Białymstoku wygrali polski etap konkursu "Odyseja Umysłu", który dotyczy twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych. Aby siedmioosobowy zespół mógł pojechać na finał w Iowa State University w USA, musi uzbierać 90 tys. zł.

 
 
Relacja z konferencji dotyczącej funduszy UE 2016/05/16

W dniu 10 maja 2016r. na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytet w Białymstoku odbyła się konferencja naukowa „Wpływ funduszy UE na konkurencyjność gospodarczą Województwa Podlaskiego w nowej perspektywie finansowej” zorganizowana przez SKN EUROPROJEKT.

 
 
Relacja ze spotkania Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego 2016/05/16

13 maja br. odbyło się spotkanie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Zebrani rozmawiali o sytuacji młodzieży w województwie podlaskim - jakich zawodów potrzebuje Podlasie, o kształceniu zawodowym oraz m.in. o tym, jak powstrzymać emigrację młodych ludzi z naszego regionu.

 
 
Podumowanie misji gospodarczej na Litwę 2016/04/29

Misja gospodarcza na Litwę odbyła się w dniach 20-22 kwietnia 2016 r. i zakończyła się powodzeniem. Kontakty międzynarodowe nawiązane przez przedsiębiorców już procentują. W maju jedną z podlaskich firm odwiedzi delegacja litewskiego przedsiębiorstwa farmaceutycznego. Oby było więcej takich dobrych wiadomości!

 
 
"Postawmy na młodych" - Jaja z wizytą w przedszkolach 2016/04/21

18 kwietnia br. Jaja odwiedziły dwa białostockie przedszkola: Przedszkole Samorządowe nr 21 i Przedszkole Samorządowe nr 39, a wszystko przez edukacyjne kolorowanki z ich przygodami. Dzieci przybijały Jajom piątki, śpiewały piosenki, rozmawiały na temat hasła „Czym skorupka za młodu nasiąknie...”, a za grzeczne zachowanie dostawały kolorowanki o zaradnych, kreatywnych zachowaniach.

 
 
Relacja ze spotkania z cyklu "Biznes z Pasji" 2016/04/21
19 kwietnia br. w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej Postawmy na młodych, odbyło się kolejne z cyklu „Biznes z Pasji” spotkanie młodych przedsiębiorców z młodzieżą. Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku odwiedził dobrze już znany Łukasz Krysztopik, właściciel Nauczymy Cię oraz Robert Matyszewski z LemonTea.
 
 
Vademecum Rynków Zagranicznych - LITWA - podsumowanie 2016/04/13

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w dniu 6 kwietnia 2016r. w Białymstoku zorganizowała Vademecum rynków zagranicznych — Litwa. Spotkanie przyciągnęło kilkadziesiąt osób z województwa podlaskiego zainteresowanych rynkiem litewskim.

 
 
Gospodarcza Debata Pokoleń 2016/04/12

5 osób dziennie na zawsze wyjeżdża z województwa podlaskiego. Większość z nich stanowią młode osoby. My, Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, prowadząc kampanię „Postawmy na Młodych”, chcemy zwrócić uwagę mieszkańców Podlasia właśnie na ten problem. Aby dowiedzieć się, co o przyszłości regionu sądzą elity oraz czego oczekują młodzi zdolni, 7 kwietnia 2016r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku zorganizowaliśmy Gospodarczą Debatę Pokoleń.

 
 
Konferencja prasowa POSTAWMY NA MŁODYCH 2016/04/11

Do 2050 roku liczba mieszkańców naszego województwa zmniejszy się o ponad dwieście tysięcy osób. Już dziś pięć osób dziennie na zawsze opuszcza nasz region. To ogromny problem dla podlaskiej gospodarki, ciągle zapóźnionej względem reszty kraju. Jak odwrócić ten trend? Staramy się temu zapobiegać na dwa sposoby. Po pierwsze: uświadamiamy dorosłych, po drugie: stawiamy na młodych.

 
 
Targi Praktyk i Staży na Politechnice Białostockiej 2016/04/11

3 kwietnia 2016 r. odbyły się Targi Praktyk i Staży na Politechnice Białostockiej. W tym roku impreza zebrała ponad 40 wystawców z różnorodnymi ofertami skierowanymi do studentów. Swoją ofertę zaprezentowała również Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego.

 
 
Komunikat dotyczący dopalaczy 2015/07/29

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze — sprzedają śmierć!

 
 
Relacja z wizyty Mikołaja w Białymstoku 2014/12/09

Ale się działo!

W niedzielę 7 grudnia 2014 r. przyjechał do Białegostoku najprawdziwszy Mikołaj. Ten sam, który na co dzień mieszka w Laponii, w miejscowości Rovaniemi, położonej pod kołem podbiegunowym. Przybył on do naszego miasta już po raz drugi na zaproszenie Konsula Honorowego Republiki Finlandii Andrzeja Parafiniuka.

 
 
Przedsiębiorcy dzieciom - wizyta Św. Mikołaja z Laponii w Białymstoku 2013/12/04

W niedzielę, 8 grudnia 2013 roku, około południa pojawi się w Białymstoku prawdziwy Św. Mikołaj, który przybędzie z Laponii położonej w Finlandii pod kołem podbiegunowym.

 
 
Województwo Podlaskie na Światowym Szczycie Klimatycznym COP 19 w Warszawie 2013/11/19

Województwo Podlaskie jako jedyne z całego kraju było merytorycznie prezentowane na Światowym Szczycie Klimatycznym COP 19 w Warszawie. W dniu 15 listopada 2013 Andrzej Parafiniuk — Prezes Zarządu Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego prezentował Strategię Rozwoju Województwa ze szczególnym uwypukleniem podejścia do kwestii efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Zaznaczył przy tym koncentrację planowanych w tej materii działań na zaangażowaniu przedsiębiorstw i społeczności lokalnych.

 
 
Podsumowanie warsztatów „Optymizm jako wyznacznik sukcesu” 2013/09/25

W sobotę 21 września 2013 roku odbył się w Białymstoku II Podlaski Kongres Kobiet. Organizatorzy zaprosili wiele znanych postaci ze świata polityki, kultury i biznesu, które swoimi prelekcjami i udziałem w dyskusjach uświetniły Kongres, w tym: prof. dr hab. Barbara Kudrycka Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dr Agnieszka Graff, dr Elżbieta Karolczuk, dr Ewa Rumińska–Zimny, Wojewoda Podlaski Maciej Żywno, Prezes IPH w Białymstoku Witold Karczewski oraz Prezes Zarządu Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego Andrzej Parafiniuk.

 
 
Informacja o nowych kierunkach studiów podyplomowych na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej 2013/09/04

Mówisz: branża interactive i nowe technologie - myślisz: Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków. Do tej listy czas dodać Białystok. Że za Bugiem? To nie zmienia faktów. A fakty mówią, że na Wschodzie sporo się w branży IT dzieje. Konkrety? Działa kilka dużych agencji e-marketingowych, które pracują dla światowych brandów. Są liczące się na rynku firmy technologiczne. Odbywają się cykliczne imprezy branżowe. Rusza Park Naukowo-Technologiczny. A Politechnika Białostocka co roku wypuszcza kolejnych absolwentów kierunków technologicznych, którzy są rozchwytywani przez lokalne, krajowe i zagraniczne firmy.

Miło nam poinformować, że Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego objęła patronatem dwa nowe, bardzo aktualne kierunki studiów podyplomowych na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej: Marketing Internetowy i Programowanie Aplikacji Mobilnych.

 
 
PFRR zdobyła tytuł "Krajowy Lider Innowacji i Rozwoju - 2012" 2013/01/25

W dniu 24.01.2013 r. na Sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie ogłoszono krajowe wyniki konkursuKrajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju - 2012". Mamy przyjemność poinformować, że

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego
zdobyła tytuł
"Krajowego Lidera Innowacji i Rozwoju - 2012"

w kategorii Innowacyjna organizacja, podkategoria - Fundacje.

 
 
PFRR została wyróżniona tytułem Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju 2012 2013/01/23

W dniu 11.01.2013r. w Białymstoku podczas seminarium „Innowacje bliżej nas", które zostało zorganizowane we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, ogłoszono wyniki edycji regionalnej konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju - 2012" w województwie podlaskim.

Mamy przyjemność poinformować, że Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego została wyróżniona tytułem Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju 2012 w dwóch kategoriach:

  • Innowacyjna organizacja
  • Innowacyjny projekt unijny - oganizacje za projekt pt.: BSR InnoReg - "Międzynarodowa Współpraca na rzecz wzmocnienia innowacyjności regionów BSR Innoreg"
 
 
PFRR zdobyła tytuł "Krajowy Lider Innowacji i Rozwoju - 2011" 2012/01/27

W dniu 26.01.2012 r. na Sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie ogłoszono krajowe wyniki konkursuKrajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju - 2011". Mamy przyjemność poinformować, że

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego
zdobyła tytuł
"Krajowego Lidera Innowacji i Rozwoju - 2011"

w kategorii Innowacyjny projekt unijny za projekt pt.: Centrum Informacji IPR.

 
 
Województwo Podlaskie - innowacyjnym regionem 2012/01/26

Informujemy, że w dniu dzisiejszym, 26 stycznia, na Sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych S.A. odbyło się ogłoszenie wyników IV edycji konkursuKrajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju". Ogłoszeniu wyników towarzyszył panel dyskusyjny „Innowacyjność w kontekście obecnej sytuacji gospodarczej".

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego uzyskała tytuł Krajowego Lidera Innowacji i Rozwoju 2011 w kategorii Innowacyjny projekt unijny — podkategoria organizacje: Fundacja za projekt „Centrum Informacji IPR”.

 
 
PFRR została wyróżniona tytułem Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju 2011 2012/01/25

W dniu 18.01.2011r. w Białymstoku podczas seminarium „Innowacje bliżej nas", które zostało zorganizowane we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, ogłoszono wyniki edycji regionalnej konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju - 2011" w województwie podlaskim.

Mamy przyjemność poinformować, że Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego została wyróżniona tytułem Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju 2011 w dwóch kategoriach:

 
 
PFRR zdobyła tytuł "Krajowy Lider Innowacji i Rozwoju - 2010" 2010/12/20

W dniu 16.12.2010 r. w Warszawie ogłoszono krajowe wyniki konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju - 2010". Mamy przyjemność poinformować, że

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego
zdobyła tytuł
"Krajowego Lidera Innowacji i Rozwoju - 2010"

w kategorii Innowacyjny projekt unijny za projekt pt.: €ko-Kluby Przedsiębiorczości - promocja świadomości proekologicznej wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych”.

 
 
PFRR została wyróżniona tytułem Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju 2010 2010/11/29

W dniu 24.11.2010 r. w Białymstoku podczas seminarium „Innowacje bliżej nas", które zostało zorganizowane we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego ogłoszono wyniki edycji regionalnej konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju - 2010" w województwie podlaskim.

Mamy przyjemność poinformować, że Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego została wyróżniona tytułem Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju 2010 w dwóch kategoriach:

  • Innowacyjna organizacja
  • Innowacyjny projekt unijny za projekt pt.: €ko-Kluby Przedsiębiorczości - promocja świadomości proekologicznej wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych”.
 
 
PFRR zdobyła tytuł Innowacyjnej Organizacji 2010/01/22

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w dniu 15 grudnia 2009 r. zdobyła tytuł Innowacyjnej Organizacji - I miejsce w ogólnopolskim konkursie Krajowi Liderzy Innowacji — edycja 2009.

Ankieta konkursowa Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego zawierała listę i opisy wielu działań uwzględnianych do wyłonienia laureta. Na uwagę zasługuje różnorodność podejmowanych inicjatyw - ich skala/zasięg (od inicjatyw lokalnych po międzynarodowe), różnorodność grup odbiorczych (począwszy od młodzieży szkolnej po doświadczone przedsiębiorstwa) oraz autorskie sposoby ich realizacji i finansowania (od źródeł regionalnych po bezpośrednie wsparcie z Brukseli). Wysoko ocenione zostało także kompleksowe podejście Fundacji do propagowania i wspierania innowacji poprzez swoją ofertę od informacji, doradztwa, szkoleń po instrumenty finansowe: poręczenia, inwestycje kapitałowe, pożyczki oraz dotacje.

 
 
Mniej wniosków o dotacje, ale lepszej jakości 2006/01/20

29 grudnia 2005r. minął kolejny termin składania wniosków w ramach Programu SPOWKP działanie 2.3. Na ten termin do Podlaskiej Regionalnej Instytucji Finansującej wpłynęły 133 wnioski o dofinansowanie. W porównaniu do poprzednich terminów jest to liczba o połowę mniejsza. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest większe zrozumienie celów programu wśród podlaskich przedsiębiorców. Działanie 2.3 skierowane jest do firm, które w swojej działalności chcą wprowadzić innowacyjne rozwiązania.

 
 
Uzyskanie certyfikatów Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością, Bezpieczeństwem i Higieną Pracy oraz Środowiskiem 2005/02/18

W dniu 17 lutego 2004 roku o godz. 12:00 w siedzibie Regionalnego Centrum Szkoleniowego przy ul. Spółdzielczej 8 w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów w zakresie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością, Bezpieczeństwem i Higieną Pracy oraz Środowiskiem , które zostały przyznane Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego oraz podmiotom zależnym: Podlaskiemu Funduszowi Poręczeniowemu, Podlaskiemu Funduszowi Kapitałowemu oraz Regionalnemu Centrum Szkoleniowemu.

 
 
Podsumowanie działalności Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego za ostatnie 10 lat 2005/01/20

"(...) Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego przyjęła na siebie rolę promowania i wspierania rozwoju społeczno-gospodarczego regionu, głownie poprzez działania na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw.(...)"

Pełny tekst informacji w formacie PDF (495kB)

 
Działalność Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego w 2004 roku 2005/01/20

"W 2004 roku Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego kontynuowała wcześniej realizowane zadania statutowe i podjęła nowe działania zmierzające do pełnego wykorzystania przez nasz region szans na przyspieszenie rozwoju społeczno-gospodarczego, jakie wynikają z członkostwa Polski w Unii Europejskiej(...)".

Pełny tekst informacji w formacie PDF (1.1MB)

Informacje prasowe
Współpraca
Sprawozdania finansowe
Programy realizowane
Programy zakończone
Enterprise Europe Network
Fundusz Poręczeniowy
Fundusz Kapitałowy
Centrum Szkoleniowe
Fundusze Pożyczkowe
Podlaska Agencja Zarządzania Energią
Regionalna Instytucja Finansująca
System Zarządzania Jakością

 
   

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego | ul. Starobojarska 15 | 15-073 Białystok | tel: +48 85 740 86 83 | fax: +48 85 740 86 85
e-mail: pfrr@pfrr.pl | WWW: www.pfrr.pl | NIP: 542-10-07-427 | REGON: 050309431
KRS: 0000051191 | Sąd Rejonowy w Białymstoku | XII Wydział Gospodarczy KRS