01   Aktualności
02   Informacje ogólne
03   Konferencje i seminaria
04   Konkursy, targi, misje
05   Regionalna Instytucja Finansująca
06   Granty na badania i innowacje
07   Projekt Enterprise Europe Network
08   Doradztwo gospodarcze
09   Pożyczki
10   Poręczenia kredytowe
11   Inwestycje kapitałowe
12   Szkolenia i doradztwo personalne
13   Energia odnawialna
14   Konsulat Honorowy Finlandii
15   Startuj w Biznesie
16   Projekt SUPER
17   Projekty zakończone
18   Lokale do wynajęcia
19   Zaprzyjaźnione strony
20   Wyszukiwanie zaawansowane
21   Pomoc/Cookies
22   Wyślij mail
23   Subskrypcja biuletynu
24   Przetargi


 

 PODLASKA FUNDACJA ROZWOJU REGIONALNEGO

Polski » Projekt Enterprise Europe Network » Informacje
 
 
Rynek estoński i łotewski w zasięgu ręki 2017/04/07

Dlaczego warto nawiązać współpracę z zagranicą? Jakie dokumenty są wymagane do założenia działalności w innym kraju? Z kim nawiązać współpracę? Od czego zacząć? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań mogą uzyskać uczestnicy konferencji „Vademecum rynków zagranicznych”. A zainteresowani przekuciem teorii w praktykę mogą wziąć udział w misjach gospodarczych i spotkaniach „twarzą w twarz” z kontrahentami z zagranicy.

Vademecum rynków zagranicznych” to bezpłatne spotkania organizowane kilkukrotnie w ciągu roku, których tematyka jest zgodna z potrzebami zgłaszanymi przez lokalne środowisko biznesowe, a prelegentami są najlepsi specjaliści z dużą wiedzą i praktycznym doświadczeniem, chętnie odpowiadający nawet na najtrudniejsze pytania. „Vademecum” to nie tylko miejsce na zdobycie wiedzy teoretycznej, ale również szansa na nawiązanie nowych znajomości oraz wymiany informacji z innymi, równie ambitnymi przedsiębiorcami.

Ostatnim z wydarzeń pod szyldem „Vademecum” było spotkanie poświęcone Republice Estonii, które odbyło się 23 marca 2017r. w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej. Prelegenci prowadzący to spotkanie zapoznali podlaskich przedsiębiorców z najdrobniejszymi szczegółami dotyczącymi prowadzenia działalności w Estonii oraz zaopatrzyli ich w wiedzę jak radzić sobie na tym rynku i gdzie szukać kontaktów. Uczestnicy otrzymali również broszurę z zapytaniami i ofertami przekazanymi przez firmy estońskie.

W najbliższym czasie, tj. 12 maja 2017r., odbędzie się kolejne „Vademecum” poświęcone Republice Łotwy. Zapowiada się kolejne wydarzenie, na które warto już teraz zarezerwować czas w kalendarzu. Tradycyjnie, spotkanie poprowadzą praktycy, mający bezpośrednie doświadczenie w prowadzeniu działalności na rynku łotewskim. Uczestnicy spotkania dowiedzą się jak prowadzić biznes na Łotwie, poznają uwarunkowania prawne i ekonomiczne, a także nauczą się zasad biznesowego „savoir-vivre” obowiązującego na Łotwie.

WEŹ UDZIAŁ W VADEMECUM

Przedsiębiorcy zainteresowani wykorzystaniem wiedzy teoretycznej nabytej w trakcie „Vademecum” mogą wziąć udział w misji gospodarczej do Rygi i Tallinna i osobiście porozmawiać ze wstępnie wyselekcjonowanymi firmami, które chcą bliżej poznać i nawiązać współpracę ze środowiskiem biznesowym z Podlasia. Jak to działa? Firma zgłasza swój udział i wskazuje, z jakimi firmami chciałaby podjąć wspólne działania i… to wszystko! Wyszukanie właściwych firm, zaaranżowanie spotkań i opieka organizacyjna – to będzie zapewnione, rolą przedsiębiorcy jest wyłącznie spotkać się, porozmawiać i… robić biznes!

WEŹ UDZIAŁ W MISJI

 
Informacje o sieci EEN
Współpraca
SME FEEDBACK
Biuletyn EEN
Informacje
»Archiwum
Archiwum

 
   

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego| ul. Starobojarska 15 | 15-073 Białystok | tel: 85 740 86 83 | fax: 85 740 86 85
e-mail: fundacja@pfrr.pl | WWW: een.pfrr.pl | NIP: 542-10-07-427 | REGON: 050309431
KRS: 0000051191 | Sąd Rejonowy w Białymstoku | XII Wydział Gospodarczy KRS