01   Aktualności
02   Informacje ogólne
03   Konferencje i seminaria
04   Konkursy, targi, misje
05   Regionalna Instytucja Finansująca
06   Granty na badania i innowacje
07   Projekt Enterprise Europe Network
08   Doradztwo gospodarcze
09   Pożyczki
10   Poręczenia kredytowe
11   Inwestycje kapitałowe
12   Szkolenia i doradztwo personalne
13   Energia odnawialna
14   Konsulat Honorowy Finlandii
15   Startuj w Biznesie
16   Projekt SUPER
17   Projekty zakończone
18   Lokale do wynajęcia
19   Zaprzyjaźnione strony
20   Wyszukiwanie zaawansowane
21   Pomoc/Cookies
22   Wyślij mail
23   Subskrypcja biuletynu
24   Przetargi


 

 PODLASKA FUNDACJA ROZWOJU REGIONALNEGO

Polski » Konkursy, targi, misje » Archiwum 2005
 
 
Targi rolno-spożywcze w Rungis pod Paryżem, 8-9 marca 2006 2005/12/27

Wychodząc naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu polskimi produktami spożywczymi, czego dowodem jest wzrost o 85% w roku 2004 polskiego eksportu artykułów rolno-spożywczych do Francji, Wydział Ekonomiczno-Handlowy Ambasady RP w Paryżu organizuje w Espace Rungis, hali targowej usytuowanej w sercu Międzynarodowego Rynku Hurtowego pod Paryżem ekspozycję polskich firm rolno-spożywczych, która odbędzie się w dniach 8-9 marca 2006 r.

Giełda Rungis pod Paryżem to największa w Europie międzynarodowa giełda hurtowa towarów rolno-spożywczych obsługująca 18 milionów Europejczyków, w tym 12 milionów Francuzów. Na powierzchni 232 hektarów Giełdy prowadzi działalność 1375 przedsiębiorstw (importerów, hurtowników i przedstawicieli handlowych) obsługujących 22 000 klientów. Na Giełdzie jest zatrudnionych 12000 pracowników i w roku 2004 obrót giełdy Rungis wyniósł 7,2 mld euro.

 
 
Misja firm polskich do Arabii Saudyjskiej 22-27 marca 2006r 2005/12/09

Zapraszamy serdecznie do udziału w wyjeździe firm polskich do Arabii Saudyjskiej z okazji 8 Międzynarodowych Targów SAUDI WORLD TRADE FAIR 2006, które odbędą się w Rijadzie (Arabia Saudyjska) w dniach 22-27 marca 2006. Jest to największa impreza wystawiennicza w całym świecie arabskim - spotkać tutaj można wszystkie najważniejsze firmy arabskie w jednym miejscu i czasie.

Arabii Saudyjskiej rekomendować nie trzeba - to jeden z najbogatszych krajów świata. Nie produkuje się tu praktyczne niczego - dzięki ropie naftowej Arabia Saudyjska jest jednym z największych importerów na świecie. Dodatkowo, w tym kraju jest przychylny klimat wobec firm polskich i chęć zawierania kontaktów handlowych we wszystkich branżach.

 
 
XI Ogólnopolskie Forum Gospodarcze Małych i Średnich Przedsiębiorstw 2005/11/30

Zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w tegorocznym najważniejszym wydarzeniu gospodarczym dla sektora MSP oraz jego otoczenia biznesowego, jakim będzie organizowane przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości - XI Ogólnopolskie Forum Gospodarcze Małych i Średnich Przedsiębiorstw, które odbędzie się w dniach 7-8 grudnia 2005 r. w Hotelu Gromada — Centrum Wystawienniczo-Targowym przy ul. 17 Stycznia, w Warszawie.

Tegoroczne Forum Gospodarcze to interaktywne spotkanie dla sektora MSP i jego otoczenia (ok. 350 osób), poruszające najważniejsze zagadnienia polskiej małej i średniej przedsiębiorczości, przedstawiane przez najwyższej klasy specjalistów, dające jednocześnie możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych. O objęcie Honorowym Patronatem naszej konferencji poproszony został Minister Gospodarki i Pracy.

 
 
XVI edycja Konkursu na Najlepsze Produkty i Usługi "Teraz Polska" 2005/11/24

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, która jest organizatorem XVI edycji Konkursu na Najlepsze Produkty i Usługi "Teraz Polska" zaprasza firmy, które oferują produkty i usługi najwyższej jakości, zarówno te dotąd mało znane jak i te o uznanej renomie, chcące potwierdzić swoją pozycję na rynku. Podobnie jak w latach poprzednich nagrodą dla zwycięzców jest prawo do posługiwania się Godłem "Teraz Polska" oraz możliwość skorzystania z ulg i preferencji promocyjnych gwarantowanych przez Fundację.

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego podjęła decyzję o umożliwieniu - wszystkim firmom podlaskim - startu w Konkursie bez konieczności wnoszenia opłaty rejestracyjnej.

 
 
Konkurs „Lider Przedsiębiorczości Roku 2005” 2005/10/10

Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie serdecznie zapraszają mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa do wzięcia udziału w prestiżowym konkursie

„Lider Przedsiębiorczości Roku 2005”

Konkurs organizowany jest od 1994 roku w ramach promocji małej i średniej przedsiębiorczości. Tytuł „Lider Przedsiębiorczości Roku” nadawany w ramach konkursu promuje szczególnie aktywne i dynamiczne firmy handlowe, produkcyjne i usługowe - wyróżnienie to otrzymuje corocznie jedynie kilkanaście najlepszych firm. Konkurs stanowi corocznie integralną część Ogólnopolskiego Forum Gospodarczego, najbardziej reprezentatywnego zgromadzenia przedsiębiorców, organizacji okołobiznesowych, przedstawicieli władz państwowych, regionalnych i lokalnych.

 
 
Europejski konkurs dla nowoczesnych firm 2005/10/07

Europejski Konkurs "Gate2Growth Venture Contest" jest częścią inicjatywy Gate2Growth finansowanej przez Komisję Europejską. Celem tego konkursu jest promocja młodych firm bazujących na zaawansowanych technologiach w znalezieniu źródeł finansowania i nowych kontaktów międzynarodowych.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia firm, które spełniają poniższe kryteria do dnia 15 października 2005r:

 
 
Giełda kooperacyjna firm branży przemysłowej w Danii 2005/08/08

Warszawskie Euro Info Centre przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w giełdzie kooperacyjnej B2FAIR organizowanej w dniach 7-8 września 2005r. w ramach tegorocznej edycji największych skandynawskich targów przemysłowych HI Industri w Herning (Dania). W giełdzie udział weźmie ok. 250-300 firm z kilkunastu krajów europejskich. Połączenie giełdy kooperacyjnej z tradycyjnymi targami wystawienniczymi zapewnia uczestnikom maksymalizację korzyści z udziału w spotkaniu — pozyskanie nowych kontaktów handlowych przy jednoczesnej możliwości przeprowadzenia badania rynku i analizy konkurencji.

 
 
Konkurs o Europejskie Nagrody "Biznes dla Środowiska" 2005/07/28

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska zaprasza wszystkie zainteresowane firmy do udziału w konkursie o Europejskie Nagrody "Biznes dla Środowiska". Celem tego konkursu jest zwrócenie uwagi na politykę, działania, procesy oraz produkty ze wszystkich sektorów biznesu w Unii Europejskiej, które pomagają osiągnąć: "rozwój gospodarczy i społeczny bez szkody dla środowiska i zasobów naturalnych, od jakości których zależy dalszy rozwój i działalność człowieka".

By zachęcić do udziału w Konkursie małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), postanowiono oprzeć proces nominacji o Konkurs Nagród Czystego Biznesu, który stał się w ten sposób wstępną fazą eliminacji dla polskich MŚP do Europejskich Nagród „Biznes dla Środowiska”. Zgłoszenia na najbliższą edycję Konkursu organizowaną wspólnie z firmą BP Polska, pod nazwą Ogólnopolskich Nagród „Czysty Biznes 2005”, należy przesyłać do dnia 30 września 2005r.

 
 
Międzynarodowe Targi Inwestycyjne w Chinach 2005/07/08

Polsko-Chińska Izba Gospodarcza zaprasza zainteresowane firmy do zaprezentowania się na IX Międzynarodowych Targach Inwestycyjnych CIFIT, które odbędzie się w Xiamen w Chinach w dniach 8-11 września 2005r.

Według zgodnej opinii wielu inwestorów uczestniczących w poprzedniej edycji tych spotkań, jest to najważniejsze przedsięwzięcie inwestycyjne na kontynecnie azjatyckim. Organizatorem targów jest Ministerstwo Handlu Chińskiej Republiki Ludowej, wraz z takimi instytucjami jak działająca pod auspicjami ONZ: Światowa Organizacja Rozwoju Przemysłu, Międzynarodowa Korporacja Finansowa, Światowy Związek Promocji Inwestycji i inne. Swoją obecność na targach potwierdzili już ministrowie rządu ChRL, gubernatorzy prowincji, oraz Wicepremier Chin, który dokona otwarcia targów.

 
 
Zaproszenie do udziału w giełdzie kooperacyjnej firm z branży metalowej 2005/06/20

Warszawskie Centrum Euro Info zaprasza firmy z branży metalowej do udziału w giełdzie kooperacyjnej B2FAIR organizowanej w ramach tegorocznej edycji największych skandynawskich targów przemysłowych HI Industri w Herning (Dania), w dn. 7-8 września br. W giełdzie udział weźmie ok. 250-300 firm z kilkunastu krajów europejskich. Połączenie giełdy kooperacyjnej z tradycyjnymi targami wystawienniczymi zapewnia Państwu maksymalizację korzyści z udziału w spotkaniu – pozyskanie nowych kontaktów handlowych przy jednoczesnej możliwości przeprowadzenia badania rynku i analizy konkurencji.

 
 
Zaproszenie do udziału w "Polskiej Wystawie Narodowej - Kair 2005" 2005/06/20

Krajowa Izba Gospodarcza serdecznie zaprasza wszystkie zainteresowane firmy do udziału w Polskiej Wystawie Narodowej, która odbędzie się w dniach 17-20.11.2005r. w stolicy Egiptu, Kairze.

Równolegle z Polską Wystawą Narodową, na terenach Międzynarodowych Targów Kairskich odbywać się będą Międzynarodowe Targi: MacTech (maszyny i urządzenia do obróbki metali, narzędzia), Handling Expo (przewozy, przeładunki, magazynowanie), AirTech (techniczne przetwarzanie powietrza, kompresory), GenTech (generatory i zespoły prądotwórcze, alternatory, części) oraz Wystawa Wyrobów i Przemysłu Skórzanego co stanowi dodatkową doskonałą okazję promocji polskich wyrobów tych branż.

 
 
Konkurs o nagrodę "Kryształowej Koniczyny" dla osób, które wnoszą znaczący wkład w rozwój edukacji na obszarach wiejskich 2005/05/13

Zarząd Województwa Podlaskiego organizuje eliminacje wojewódzkie do V edycji konkursu o nagrodę "Kryształowej Koniczyny" organizowanego przez Fundację 4H. Konkurs skierowany jest do osób, które wnoszą znaczący wkład w rozwój edukacji na obszarach wiejskich. Poprzez nagłaśnianie osiągnięć takich osób Fundacja 4H pragnie zwrócić uwagę Polaków na ludzi, którzy poświęcają swój czas, kwalifikacje i umiejętności by pomagać mieszkańcom wsi.

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego - jako propagator idei konkursu - zaprasza wszystkich zainteresowanych do nadsyłania zgłoszeń udziału w konkursie do dnia 31 maja 2005r.

 
 
Konkurs organizowany przez PIP - "Bezpieczna budowa" 2005/05/12

Państwowa Inspekcja Pracy organizuje IV edycję konkursu "Bezpieczna budowa". Celem konkursu jest upowszechnianie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na placach budów, a także promowanie wykonawców robót budowlanych, zapewniających bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych. Upowszechniane będą szczególnie wartościowe, zasługujące na wyróżnienie dokonania pracodawców budowlanych, organizujących pracę w sposób bezpieczny. W efekcie powinno to przyczyniać się do wzrostu ogólnego poziomu bezpieczeństwa pracy w budownictwie w skali kraju. Konkurs jest jednoetapowy, przeprowadzany na szczeblu okręgowych inspektoratów pracy.

 
 
Konkurs "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej" 2005/05/09

Państwowa Inspekcja Pracy organizuje XII edycję konkursu "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej". Celem konkursu jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i ochrony pracy oraz inspirowanie pracodawców do tworzenia bezpiecznych i ergonomicznych miejsc pracy. Konkurs przebiega w dwóch etapach: pierwszy etap odbywa się na szczeblu okręgowych inspektoratów pracy natomiast organizatorem drugiego etapu (na szczeblu centralnym) jest Główny Inspektorat Pracy.

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego jako organizacja działająca w środowisku małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) zaprasza wszystkie zainteresowane firmy do udziału w tym konkursie.

 
 
Misja gospodarcza dla firmy branży motoryzacyjnej w Hiszpanii 2005/04/13

Dolnośląskie Centrum Euro Info, zaprasza firmy z branży motoryzacyjnej do udziału w misji gospodarczej w ramach projektu „Europe AutoParts” (www.europeautoparts.com), organizowanej podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych MOTORTEC 2005 w dniach 11-15 maja 2005r. Madryckie targi MOTORTEC - Salón International de Equipos y Componentes para la Automoción (www.motortec.ifema.es) są największą tego typu imprezą w Hiszpanii oraz jedną z największych w Europie. Targi są organizowane w centrum wystawienniczym im. Juana Carlosa I w Madrycie przez IFEMA Feria de Madrid (www.ifema.es).

 
 
Targi Rzemieślnicze w Trieście we Włoszech 2005/04/11

W dniach 4-12 czerwca 2005 r. odbędą się w Trieście 57 Targi Rzemiosła. Wystawa organizowana jest przy współudziale Włoskiej Izby Przemysłowo – Handlowej w Polsce oraz Fiera Triest. Wystawa, która jest jednocześnie formą targów przeznaczona jest wyłącznie dla rzemieślników z możliwością sprzedaży swoich produktów z następujących sektorów: ● spożywczego ● tekstylnego ● skórzanego ● ubraniowego ● wyrobów artystycznych.

 
 
Międzynarodowe targi dla firm branży ICT w Turku, Finlandia, 5-7 czerwca 2005 2005/03/17

Warszawskie Euro Info Centre przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w targach kooperacyjnych PAVE dla firm branży ICT (technologie informatyczne i telekomunikacyjne), organizowanych w Turku w Finlandii, w dn. 5-7 czerwca 2005r.

Do udziału w targach zapraszamy firmy z szeroko rozumianej branży ICT, w szczególności producentów, firmy handlowe i usługowe specjalizujące się w podzespołach elektronicznych, sprzęcie komputerowym i urządzeniach telekomunikacyjnych, oprogramowaniu przemysłowym, specjalistycznych aplikacjach i systemach komputerowych (m.in. CRM, ERP, SCM, CAD, CAM) oraz R&D (badania i rozwój). Szczegółowa lista sektorów reprezentowanych na targach PAVE Turku dostępna jest tutaj.

 
 
II Doroczna wystawa Polsko-Brytyjskiej Izby Gospodarczej, 21-22 marca 2005, Warszawa 2005/03/17

Polsko-Brytyjska Izba Gospodarcza organizuje w dniach 21-22 marca br. w hotelu Sheraton w Warszawie wystawę "Poznaj nabywcę, poznaj dostawcę", na której będzie zorganizowany również panel ekspercki.

Organizatorzy zapraszają uczestników tymi słowy: "(...) Polska już odnotowała rekordowy poziom eksportu do Wielkiej Brytanii. Czy Twoja firma ma swój udział w tym sukcesie? Członkostwo w UE to ogromna szansa także dla Ciebie i Twojej firmy! Wprowadź swój produkt/usługę na rynek brytyjski juz dziś! Nigdy wcześniej nie było to równie proste!"

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na stronie www.bpcc.org.pl/aktualnosci.

 
 
Giełda kooperacyjna B2FAIR w ramach HANNOVER MESSE 11-12 kwietnia 2005r 2005/03/14

Warszawskie Euro Info Centre przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w dniach 11-12 kwietnia 2005r. w giełdzie kooperacyjnej B2FAIR organizowanej w ramach tegorocznej edycji targów HANNOVER MESSE. W giełdzie udział weźmie ok. 200 firm z dwudziestu krajów europejskich. Połączenie giełdy kooperacyjnej z tradycyjnymi targami wystawienniczymi zapewnia uczestnikom maksymalizację korzyści z udziału w spotkaniu – pozyskanie nowych kontaktów handlowych przy jednoczesnej możliwości przeprowadzenia badania rynku i analizy konkurencji. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w dn. 23 marca br.

 
 
Międzynarodowe Forum Przedsiębiorców FUTURALLIA 2005 2005/02/24

Zapraszamy do wzięcia udziału w Międzynarodowym Forum Przedsiębiorców FUTURALLIA 2005, które odbędzie się w dniach 1-3 czerwca 2005r w Louvain-la-Neuve w Belgi. Każda edycja Forum FUTURALLIA to ponad 8000 indywidualnych spotkań biznesowych, ustalanych zgodnie z oczekiwaniami i sugestiami uczestników, przeprowadzonych w ciągu dwóch dni.

MISJA ZOSTAŁA OBJĘTA DOFINANSOWANIEM W WYSOKOŚCI 50% ZE ŚRODKÓW SPO-WKP ZARZĄDZANYCH PRZEZ MINISTERSTWO GOSPODARKI I PRACY.

W związku z wymogami formalnymi dotyczącymi dofinansowania, termin zgłoszeń upływa 2 marca 2005 roku. Koszt uczestnictwa w Futuraliach wynosi równowartość 750 Euro za pierwszego uczestnika (koszt ten zawiera: wpis na Forum, organizację spotkań, informację o firmie w katalogu uczestników, roczny wpis do międzynarodowej bazy danych FUTURALLIA ON LINE, obsługę tłumaczy podczas Forum, zakwaterowanie w Brukseli (trzy noce), posiłki biznesowe (śniadania, lunche, kolacje).

 
 
XIII TARGI TURYSTYCZNE „Aktywne Wakacje 2005” - odwołane 2005/02/23

Z przykrością zawiadamiam, iż tegoroczne XIII Targi Turystyczne „Aktywne Wakacje 2005” zostają odwołane. Powodem jest znacznie mniejsza liczba wystawców w porównaniu do poprzedniej edycji. Pomimo dużych nakładów na akcję promocyjną nie pozyskaliśmy takiej liczby wystawców, która zapewniłaby sens ekonomiczny temu przedsięwzięciu.

W kolejnych latach za organizację targów odpowiedzialna będzie Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Mamy nadzieję, iż kolejne edycje będą dobrą okazją do rozwoju regionalnej branży turystycznej. Deklarujemy pomoc merytoryczną przy organizacji przyszłorocznej edycji targów, o ile taka decyzja zostanie podjęta.

Dziękuję wszystkim za dotychczasową współpracę.

Z poważaniem,

Andrzej Parafiniuk
Prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego

 
AMBASADOR BIZNESU
Archiwum 2017
Archiwum 2016
Archiwum 2015
Archiwum 2014
Archiwum 2013
Archiwum 2012
Archiwum 2011
Archiwum 2010
Archiwum 2009
Archiwum 2008
Archiwum 2007
Archiwum 2006
Archiwum 2005
Archiwum 2004

 
   

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego | ul. Starobojarska 15 | 15-073 Białystok | tel: +48 85 740 86 83 | fax: +48 85 740 86 85
e-mail: pfrr@pfrr.pl | WWW: www.pfrr.pl | NIP: 542-10-07-427 | REGON: 050309431
KRS: 0000051191 | Sąd Rejonowy w Białymstoku | XII Wydział Gospodarczy KRS