01   Aktualności
02   Informacje ogólne
03   Konferencje i seminaria
04   Konkursy, targi, misje
05   Regionalna Instytucja Finansująca
06   Granty na badania i innowacje
07   Projekt Enterprise Europe Network
08   Doradztwo gospodarcze
09   Pożyczki
10   Poręczenia kredytowe
11   Inwestycje kapitałowe
12   Szkolenia i doradztwo personalne
13   Energia odnawialna
14   Konsulat Honorowy Finlandii
15   Startuj w Biznesie
16   Projekt SUPER
17   Projekty zakończone
18   Lokale do wynajęcia
19   Zaprzyjaźnione strony
20   Wyszukiwanie zaawansowane
21   Pomoc/Cookies
22   Wyślij mail
23   Subskrypcja biuletynu
24   Przetargi


 

 PODLASKA FUNDACJA ROZWOJU REGIONALNEGO

Polski » Konkursy, targi, misje » Archiwum 2006
 
 
Konkurs „Podlaska Marka Roku” 2006/12/04

Marszałek Województwa Podlaskiego już po raz trzeci organizuje konkurs „Podlaska Marka Roku”. Ideą przyświecającą przedsięwzięciu jest promocja produktów, miejsc i inicjatyw, które ze względu na swoją jakość i unikalne walory mogą stanowić wizytówkę województwa podlaskiego w kraju i za granicą. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie osoby, firmy i instytucje związane z regionem Podlaskim.

Nagrody w Podlaskiej Marce Roku przyznawane są w trzech kategoriach: Smak, Miejsce i Pomysł, a zwycięzców wskazuje, powołana specjalnie w tym celu, Kapituła składająca się m.in. ze specjalistów z dziedzin marketingu, gospodarki, turystyki oraz innych znamienitych osobistości związanych z województwem podlaskim. Nadanie laureatom zaszczytnych tytułów Podlaskiego Smaku, Miejsca i Pomysłu Roku odbywa się podczas Gali Finałowej, której rokrocznie towarzyszy uroczysta oprawa.

 
 
Zaproszenie do udziału w internetowej giełdzie kooperacyjnej "Internet Fair 2006" 2006/10/16

Warszawskie Euro Info Centre przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z ośrodkami Euro Info Centre z Litwy, Niemiec, Słowacji, Szwecji i Wielkiej Brytanii mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w internetowej giełdzie kooperacyjnej "Internet Fair 2006", która odbędzie się w dniach 30 listopada — 1 grudnia 2006 na stronie www.euroinfo.se/IFair.

Giełda - Internet Fair 2006, w odróżnieniu od konwencjonalnej giełdy kooperacyjnej, odbędzie się jedynie w Internecie na oficjalnej stronie projektu. Przedsiębiorcy, którzy chcą wziąć udział w imprezie nie są zmuszeni do dalekich podróży i związanych z tym wydatków. Co więcej, oszczędzają czas, ponieważ wszystkie formalności związane z rejestracją, wyszukiwaniem partnerów biznesowych oraz samym udziałem w giełdzie, mogą być dopełnione przy użyciu własnego komputera z dostępem do Internetu.

 
 
Targi kooperacyjne "EU-China Partenariat 2006" w Chinach, 9-10 listopad 2006 2006/10/16

Warszawskie Euro Info Centre przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w targach kooperacyjnych EU-China Partenariat 2006 , które odbędą się w Chinach w dniach 9-10 listopada 2006r. Organizatorem misji jest warszawskie we współpracy z China Council for the Promotion of International Trade (CCPIT) – Radą Chin ds. Promocji Handlu Zagranicznego, Delegacją Komisji Europejskiej w Chinach i Mongolii, Prowincją Seczuan oraz Ambasadą Chińskiej Republiki Ludowej w RP.

Targi te organizowane są pod auspicjami Komisji Europejskiej w ramach programu Asia-Invest. Po dotychczasowych spotkaniach z cyklu Asia-Partenariat, które odbyły się na Sri Lance, w Chinach, Malezji, Indiach, Singapurze i Tajlandii polskie firmy będą miały możliwość udziału w tegorocznej edycji partenariatu w Chengdu w Chinach.

 
 
Zaproszenie na międzynarodowe targi rolno-spożywcze "Grune Woche 2007" w Berlinie 2006/10/16

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji podobnie jak to miało miejsce w ubiegłych latach będzie organizatorem polskiego wystąpienia regionów i indywidualnych firm podczas międzynarodowych targów "Grune Woche" 2007 w Berlinie , które odbędą się w dniach 19-28 stycznia 2007r.

Będzie to już 72 edycja tych największych i najważniejszych w Europie targów, zarówno dla producentów żywności jak pojedynczych odbiorców, podczas których prezentowana jest oferta firm z branży rolno-spożywczej z całego świata. Targi dają możliwość zdobycia nowych kontrahentów, przedstawienia dotychczasowych osiągnięć firmy i nowych produktów, zaprezentowania polskiej żywności europejskim klientom. Od kilku lat polskie firmy przekonują się, że powyższe cele najlepiej udaje się zrealizować poprzez udział w powyższych targach.

 
 
Wielobranżowa giełda kooperacyjna z firmami niemieckimi, 8 listopad 2006, Warszawa 2006/08/23

Warszawskie Euro Info Centre przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, we współpracy z firmą InWEnt-Centrum Regionalne w Dolnej Saksonii, Izbą Gospodarczo-Przemysłową w Hanowerze, Izbą Rzemieślniczą w Hanowerze oraz związkiem Pro Hannover Region, ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w giełdzie kooperacyjnej, która odbędzie się w Warszawie, w dniu 8 listopada 2006r.

Giełda kooperacyjna zostanie zorganizowana w ramach projektu „Job-fit dla Europy", który wystartował pomyślnie na początku maja 2004 roku, równocześnie z rozszerzeniem Unii Europejskiej o 10 państw środkowo- i wschod­nio­europejskich. Podczas giełdy każdy uczestnik będzie miał możliwość przeprowadzenia rozmów kooperacyjnych z wybranymi partnerami biznesowymi z Niemiec.

 
 
Zaproszenie do udziału w giełdzie kooperacyjnej dla firm z branży motoryzacyjnej Qingdao, Chiny, 17- 19 października 2006 2006/06/21

Warszawskie Euro Info Centre działające przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, we współpracy z Qingdao International Cooperation Association of Small & Medium Enterprises, zaprasza do udziału w trzeciej edycji międzynarodowej giełdy kooperacyjnej branży motoryzacyjnej (The 3rd Session of International Investment & Trade Talks for Business Cooperation of Automobile and Auto Parts Enterprises).

Giełda kooperacyjna połączona z wystawą motoryzacyjną odbędzie się w Qingdao (Chiny) w dn. 17-19 października 2006r. Strona chińska zapewnia jednemu przedstawicielowi firmy polskiej bezpłatne zakwaterowanie (hotel 5*) i wyżywienie w czasie trwania forum, aranżację spotkań, obsługę tłumaczy (wyłącznie na język angielski), przejazdy lokalne, wizyty w firmach chińskich, a także uczestnictwo w jednej z największych wystaw motoryzacyjnych w Chinach Auto & Auto Parts Exhibition and Business Fair. Uczestnik ponosi jedynie koszt biletu lotniczego do Qingdao.

 
 
Zaproszenie do udziału w giełdzie kooperacyjnej dla firm z branży IT, Bangalore, Indie, 30 – 31 Października 2006 2006/06/21

Warszawskie Euro Info Centre działające przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, we współpracy z ośrodkami Euro Info Centre ze Szwecji, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz z Radą Europejsko-Indyjskich Izb Przemysłowo-Handlowych, zaprasza firmy z branży IT do udziału w giełdzie kooperacyjnej: EU — Karnataka IT Asia Interprise 2006, która odbędzie się w Bangalore (Indie) w dniach 30-31 października 2006r.

Przewidywany jest udział około 80 firm indyjskich oraz 50 firm europejskich. Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 30 czerwca 2006r.

 
 
Zaproszenie na międzynarodowe targi w Szwecji 2006/05/18

Szwedzkie Euro Info Centre jest jednym z organizatorów dwóch miedzynarodowych spotkań handlowych, które odbędą się jesienią 2006 roku w Göteborgu w Szwecji. Pierwsze z targów - Electronix Scandinavia - przeznaczone są dla firm z branży elektronicznej, natomiast drugie - Eco-Tech Scandinavia - dla firm z dziedziny ochrony środowiska. Udział w targach i bezpośrednie rozmowy z ich uczestnikami są doskonałą możliwością nawiązania długofalowej i owocnej współpracy.

 
 
Eurokonkurs Społeczno-Gospodarczy „Przyjaciel Europy” 2006/05/10

Stowarzyszenie PRO EUROPA serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Eurokonkursie Społeczno-Gospodarczym „Przyjaciel Europy” – edycja AMICO EUROPAE A.D. 2005 - zgłoszenia należy przesyłać do dnia 31 maja 2006r.

Organizatorzy Konkursu pragną uhonorować osobowości życia społecznego i gospodarczego, które w ubiegłym roku miały wkład i udział w działaniach na rzecz pełnego włączenia Polski w struktury Unii Europejskiej i przyczyniają się do wzrostu prestiżu i znaczenia Polski na arenie międzynarodowej oraz wyróżnić przedsiębiorstwa (w tym inwestorów zagranicznych) i gospodarstwa rolne, które spełniają europejskie standardy jakości, czystości produkcji i bezpieczeństwa dla środowiska, świadczą usługi na wysokim poziomie w kraju i za granicą, przyczyniają się do modernizacji polskiej gospodarki, poprawy konkurencyjności, podwyższania stopy życiowej Polaków oraz przede wszystkim aktywnie uczestniczą w działaniach wspierających i promujących inicjatywy proeuropejskie.

 
 
Misja gospodarcza dla firm sektora optyczno-medycznego we Frankfurcie nad Menem 2006/05/09

Kaliskie Centrum Euro Info działające przy Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza firmy z branży optyczno-medycznej do udziału w Giełdzie kooperacyjnej Bussiness to Bussiness (B2B), która odbedzie się w dniach 22-23 czerwca 2006 r. we Frankfurcie n/Menem w Niemczech. Imprezą towarzyszącą są Targi OptaTEC 2006 - The International Trade Fair for Future Optical Technologies, Components, Systems and Manufacturing - jedna z najważniejszych światowych imprez dla sektora optycznego odbywająca się w dniach 20-23 czerwca 2006r.

Giełda jest znakomitą okazją do spotkań z ponad 140 przedsiębiorcami z 11 krajów Unii Europejskiej i krajów kandydujących (Bułgaria, Dania, Francja, Wielka Brytania, Węgry, Niemcy, Polska, Bułgaria, Rumunia, Hiszpania, Szwecja). Koszt uczestnictwa w giełdzie wynosi jedynie 50 EUR+VAT - termin zgłoszeń upływa 12 maja 2006r.

 
 
Dofinansowana misja handlowa do Czech - branża budowlana, meblarska i wyposażenia wnętrz 2006/04/06

Podlaskie Centrum Euro Info afiliowane przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego organizuje dofinansowaną misję gospodarczą przedsiębiorców polskich do Republiki Czeskiej (Praga) organizowaną w dniach 23-26 maja 2006.

W ramach misji planowane jest uczestnictwo w międzynarodowej wystawie „FOR HABITAT 2006” odbywającej się w dniach 25-28 maja 2006 w Pradze. Wystawa skierowana jest do firm z następujących branż: meble, wyposażenie wnętrz, domy, nieruchomości, remonty. Firmy polskie uczestniczące w misji będą miały okazję w trzecim dniu misji, tj. 25 maja, do zwiedzania wystawy oraz bezpośrednich rozmów i kontaktów z firmami uczestniczącymi w wystawie.

 
 
Wielobranżowa misja gospodarcza przedsiębiorców podlaskich do Belgii 2006/04/05

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 7-10 czerwca 2006roku organizowana będzie „Wielobranżowa misja gospodarcza przedsiębiorców podlaskich do Belgii”. Głównym inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, przy współpracy Centrum Promocji Podlasia. Misja stanowi integralną część imprezy promującej Województwo Podlaskie w Belgii, którą zainicjował Urząd Marszałkowski.

 
 
Międzynarodowe Targi Technologiczne "Hannover Messe 2006" 2006/04/04

Warszawskie Centrum Euro Info zaprasza wszystkie zainteresowane firmy do udziału w targach technologicznych "Hannover Messe", które odbędą się w dniach 24-28 kwietnia 2006r. w Hannowerze (Niemcy).

Podczas dwóch dni targowych przedsiębiorcy mają możliwość przeprowadzenia ok. 20 półgodzinnych rozmów zarówno z wybranymi wystawcami, jak i zwiedzającymi HANNOVER MESSE. Spotkania aranżowane są na życzenie uczestników giełdy jeszcze przed wyjazdem na targi, w oparciu o katalog dostępny na stronie internetowej www.b2fair.com. Formuła ta pozwala na maksymalne wykorzystanie czasu podczas dni targowych oraz wcześniejsze przygotowanie do prowadzonych w czasie targów rozmów handlowych.

 
 
Misja gospodarcza dla przedsiębiorców z branży tekstylnej do Uzbekistanu 2006/03/14

Euro Info Centre przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, we współpracy z Ambasadą Republiki Uzbekistanu w Warszawie oraz Izbą Przemysłowo-Handlową Republiki Uzbekistanu, zaprasza do udziału w misji gospodarczej w dniach 24-28 kwietnia 2006r połączonej z wizytą na międzynarodowych targach przemysłu tekstylnego, "Cotton and Silk World 2006", Taszkent, 25-27 kwietnia 2006. Jedyny koszt jaki ponosi przedsiębiorca to cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Taszkent-Warszawa. Koszty związane z pobytem w Taszkencie pokrywa strona uzbecka.

 
 
Zaproszenie na Europejski Salon Drewna - Grenoble 2006 2006/02/15

Wydział Ekonomiczno-Handlowy Konsulatu RP w Lyonie informuje, że w dniach 6-9 kwietnia 2006r. odbędzie się w Grenoble (110 km od Lyonu) Europejski Salon Drewna - najważniejsze targi w południowo-wschodniej Francji przeznaczone dla przedsiębiorców z sektora drzewnego. Profil targów obejmuje meble, konstrukcje budowlane z drewna, wykończenia wnętrz budynków i mieszkań, stolarkę budowlaną, artykuły dekoracyjne z drewna itp.

 
 
XI Międzynarodowe Forum Przedsiębiorców FUTURALLIA 2006 2006/02/15

Warszawskie Euro Info Centre przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Convention Bureau-Wrocław, zaprasza zainteresowanych do udziału w XI Międzynarodowym Forum Przedsiębiorców Futurallia 2006 organizowanym we Wrocławiu w dniach 31 maja-2 czerwca 2006r.

Międzynarodowe Forum Futurallia jest sprawdzoną formułą efektywnego nawiązywania kontaktów przeznaczoną dla małych i średnich przedsiębiorstw poszukujących partnerów biznesowych, informacji na temat rynków międzynarodowych i nowych technologii, a także chcących wzmocnić swoją pozycję rynkową i rozwinąć nowe rynki zbytu.

 
 
Międzynarodowe Targi Żywności „PRODEXPO 2006”, Moskwa 13-17 lutego 2006r. 2006/01/17

Zapraszamy firmy zainteresowane eksportem żywności na rynek rosyjski do udziału w Międzynarodowych Targach Żywności "PRODEXPO 2006", które odbędą sie w Moskwie w dniach 13-17 lutego 2006r. Targi PRODEXPO to najbardziej prestiżowe i największe wystawy branży spożywczej w Rosji, szansa powrotu polskiej żywności na rynek rosyjski i aktywizacja eksportu żywności na Rosję.

 
 
Misja Gospodarcza na Białoruś 2006/01/10

W dniach 15-17 lutego 2006r. w Mińsku i Grodnie odbędą się spotkania przedsiębiorców zorganizowane przez Izbę Gospodarczą Rynków Wschodnich. Głównym celem Misji Gospodarczej jest nawiązanie kontaktów handlowych z firmami białoruskimi oraz rozpoznanie możliwości rynku. Spotkania będą miały charakter branżowy - każda polska firma będzie miała możliwość przeprowadzenia rozmów z potencjalnym partnerem ze swojej branży.

 
AMBASADOR BIZNESU
Archiwum 2017
Archiwum 2016
Archiwum 2015
Archiwum 2014
Archiwum 2013
Archiwum 2012
Archiwum 2011
Archiwum 2010
Archiwum 2009
Archiwum 2008
Archiwum 2007
Archiwum 2006
Archiwum 2005
Archiwum 2004

 
   

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego | ul. Starobojarska 15 | 15-073 Białystok | tel: +48 85 740 86 83 | fax: +48 85 740 86 85
e-mail: pfrr@pfrr.pl | WWW: www.pfrr.pl | NIP: 542-10-07-427 | REGON: 050309431
KRS: 0000051191 | Sąd Rejonowy w Białymstoku | XII Wydział Gospodarczy KRS