01   Aktualności
02   Informacje ogólne
03   Konferencje i seminaria
04   Konkursy, targi, misje
05   Regionalna Instytucja Finansująca
06   Granty na badania i innowacje
07   Projekt Enterprise Europe Network
08   Doradztwo gospodarcze
09   Pożyczki
10   Poręczenia kredytowe
11   Inwestycje kapitałowe
12   Szkolenia i doradztwo personalne
13   Energia odnawialna
14   Konsulat Honorowy Finlandii
15   Startuj w Biznesie
16   Projekt SUPER
17   Projekty zakończone
18   Lokale do wynajęcia
19   Zaprzyjaźnione strony
20   Wyszukiwanie zaawansowane
21   Pomoc/Cookies
22   Wyślij mail
23   Subskrypcja biuletynu
24   Przetargi


 

 PODLASKA FUNDACJA ROZWOJU REGIONALNEGO

Polski » Konferencje i seminaria » Archiwum 2016
 
 
Najlepsze start-upy i współpraca z młodzieżą na III Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku 2016/07/20

Pierwsze tak duże wydarzenie w regionie Polski Wschodniej łączące start-upy i korporacje, przestrzeń otwartego dialogu: inwestorzy — start-upy — organizacje wsparcia biznesu oraz promocja wiedzy o gospodarce i przedsiębiorczości wśród młodzieży — Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku zyskuje coraz większą skalę.

Trzecia edycja największej konferencji biznesowej poświęconej perspektywom rozwojowym Polski Wschodniej odbędzie się w dniach 22-23 września 2016 r. - III Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku (Eastern Economic Congress — EEC) zgromadzi ponad tysiąc biznesmenów, polityków z regionu, kraju i Europy, inwestorów, finansistów, samorządowców, ekspertów i naukowców.

— Inicjatywa TOP Start-up Polski Wschodniej 2016 mocno wpisuje się w praktyczną pomoc dla krajowych start-upów. Młode, dynamiczne prywatne przedsiębiorstwa, aby się rozwijać, potrzebują stabilnego finansowania i prostej ścieżki komercjalizacji swoich rozwiązań, a więc partnerskiej współpracy z silniejszym ekonomicznie partnerem. Bardzo ważne jest bezpośrednie kojarzenie innowacyjnych start-upów z silnymi firmami z potencjałem inwestycyjnym. Reprezentantów takich właśnie przedsiębiorstw gościć będziemy na III Wschodnim Kongresie Gospodarczym — mówi Wojciech Kuśpik, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, prezes Grupy PTWP.

Podczas TOP Start-up Polski Wschodniej 2016 odbędą się debaty panelowe z udziałem ekspertów, przedsiębiorców i start-upowców oraz autoprezentacje najlepszych projektów z Polski Wschodniej. Zaplanowano także tzw. Networking Zone — miejsce spotkań z inwestorami i potencjalnymi partnerami, przestrzeń do prezentowania swoich produktów i usług oraz formułę tzw. „speed dates”, czyli spotkań 1:1 (start-up — biznes).

Start-upy, które chcą skorzystać z możliwości zaprezentowania się przed przedstawicielami największych korporacji, inwestorami i ekspertami obecnymi na Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku, mogą zgłaszać się do organizatora wydarzenia do końca sierpnia br. Dziesięć najciekawszych, najbardziej interesujących projektów wybranych przez eksperckie jury będzie mogło wystawić własne stoiska w strefie wystawienniczej w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej — Europejskiego Centrum Sztuki.

Wydarzenie specjalne — TOP Start-up Polski Wschodniej 2016 — towarzyszyć będzie Wschodniemu Kongresowi Gospodarczemu w Białymstoku po raz pierwszy.

— Łączenie dwóch światów: ludzi z pasją, energią i pomysłami, z tymi, którzy mają pieniądze, zasoby i klientów może okazać się jednym z impulsów, który pchnie gospodarkę Polski Wschodniej na tory praktycznie realizowanej, komercjalizowanej innowacyjności — dodaje Wojciech Kuśpik, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, prezes Grupy PTWP.

W ramach III Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku odbędzie się także druga edycja projektu EEC — Liderzy Przyszłości. Wydarzenie skierowane jest do uczniów białostockich szkół ponadgimnazjalnych, głównym celem przedsięwzięcia jest promocja wiedzy o gospodarce oraz przedsiębiorczości wśród młodzieży, poprzez możliwość spotkania i dyskusji z praktykami biznesu.

— Jako organizatorzy największych wydarzeń biznesowych w Polsce, mamy pełną świadomość, jak dynamicznie zmienia się rynek, uwarunkowania nim rządzące, a także potrzeby rozwijającego się i coraz bardziej wymagającego społeczeństwa. Obserwujemy chłonność rynku na wszelkie przejawy innowacji, działań nowatorskich i nieszablonowych. Głównym motorem tych przedsięwzięć są ludzie młodzi, którzy odważnie wkraczają w świat wielkiego biznesu z głowami pełnymi pomysłów i nierzadko — charakterystyczną dla nich — brawurą — komentuje Wojciech Kuśpik, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, prezes Grupy PTWP.

Włączając uczniów we Wschodni Kongres Gospodarczy, organizatorzy wydarzenia chcą pokazać młodym ludziom, że i oni mogą już wkrótce stać się przedsiębiorcami, realnie wpływającymi na kształt rzeczywistości. Tym samym zwracana jest uwaga na konieczność poszerzania oferty edukacji biznesowej dla młodych, kształcenia liderów przyszłości, którzy niedługo staną się nowym głosem w debacie publicznej i nową siłą napędową gospodarki.

Projekt EEC — Liderzy Przyszłości w Białymstoku został zapoczątkowany podczas ubiegłorocznej edycji Wschodniego Kongresu Gospodarczego i zaangażował niemal 300 uczniów z kilkunastu białostockich szkół oraz kilkudziesięciu wolontariuszy. Podczas tegorocznego wydarzenia młodzież będzie miała szansę spotkać się zarówno z młodymi przedsiębiorcami działającymi lokalnie, jak i reprezentantami „dojrzałego” biznesu. Agenda kongresu zakłada prezentacje sylwetek przedsiębiorców, których historie mogą stać się inspiracją dla młodych ludzi.

Inicjatywa Grupy PTWP, organizatora Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, ma na celu kreowanie i promowanie aktywnej postawy obywatelskiej oraz zwiększenie zaangażowania młodych osób w życiu publicznym. Współorganizatorami EEC — Liderzy Przyszłości w Białymstoku są Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego i Resursa Podlaska.

Wschodni Kongres Gospodarczy [Eastern Economic Congress — EEC] w Białymstoku to poświęcony najważniejszym dla gospodarki Polski Wschodniej kwestiom dwudniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem około tysiąca gości z Polski i z Europy.

Organizatorem Wschodniego Kongresu Gospodarczego jest Grupa PTWP SA, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, największej konferencji biznesowej w Europie Centralnej, organizowanej od 2009 roku, uznanej za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy.

Więcej informacji o Wschodnim Kongresie Gospodarczym www.wschodnikongres.eu/pl

Więcej informacji o organizatorze — Grupa PTWP SA — www.ptwp.pl

Dodatkowe informacje dla mediów:

Marta Stach
Imago Public Relations
kom: 609 808 119
e-mail: m.stach@imagopr.pl

 
Archiwum 2017
Archiwum 2016
Archiwum 2015
Archiwum 2014
Archiwum 2013
Archiwum 2012
Archiwum 2011
Archiwum 2010
Archiwum 2009
Archiwum 2008
Archiwum 2007
Archiwum 2006
Archiwum 2005
Archiwum 2004

 
   

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego | ul. Starobojarska 15 | 15-073 Białystok | tel: +48 85 740 86 83 | fax: +48 85 740 86 85
e-mail: pfrr@pfrr.pl | WWW: www.pfrr.pl | NIP: 542-10-07-427 | REGON: 050309431
KRS: 0000051191 | Sąd Rejonowy w Białymstoku | XII Wydział Gospodarczy KRS