01   Aktualności
02   Informacje ogólne
03   Konferencje i seminaria
04   Konkursy, targi, misje
05   Regionalna Instytucja Finansująca
06   Granty na badania i innowacje
07   Projekt Enterprise Europe Network
08   Doradztwo gospodarcze
09   Pożyczki
10   Poręczenia kredytowe
11   Inwestycje kapitałowe
12   Szkolenia i doradztwo personalne
13   Energia odnawialna
14   Konsulat Honorowy Finlandii
15   Startuj w Biznesie
16   Projekt SUPER
17   Projekty zakończone
18   Lokale do wynajęcia
19   Zaprzyjaźnione strony
20   Wyszukiwanie zaawansowane
21   Pomoc/Cookies
22   Wyślij mail
23   Subskrypcja biuletynu
24   Przetargi


 

 PODLASKA FUNDACJA ROZWOJU REGIONALNEGO

Polski » Projekt Enterprise Europe Network » Informacje
 
 
Podsumowanie giełdy kooperacyjnej RENEXPO Poland 2017 2017/11/09

Podsumowaliśmy kolejną edycję spotkań kooperacyjnych RENEXPO Poland 2017 dedykowanych firmom i instytucjom z branży odnawialnych źródeł energii. Za organizację wydarzenia jak co roku odpowiadał ośrodek Enterprise Europe Network funkcjonujący przy Fundacji, tym razem w składzie: Magdalena Borys, Sylwia Gleń i Łukasz Sakowski.

 
 
JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 1 stycznia 2018r. 2017/11/07

Od 1 stycznia 2018 r. ponad półtora miliona mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT i przesyłają ją jako Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT).

 
 
Nowoczesne kierunki dla MŚP na Studiach Podyplomowych Politechniki Białostockiej 2017/09/07

Jeśli pojęcia typu: ICT, Front-End Development, SEO, SEM, IT Security, Data Science, User Experience są dla ciebie intrygujące to zachęcamy do poszerzenia swojej wiedzy z tematyki powiązanej z informatyką podczas Studiów Podyplomowych na Politechnice Białostockiej. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 września.

 
 
Ankieta dla przedsiębiorców dotycząca „Strategia Promocji Gospodarczej Województwa Podlaskiego” 2017/05/19

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego wychodząc naprzeciw deklaracjom przedsiębiorców uruchamia cykl działań sprzyjających pozyskaniu najbardziej aktualnych informacji o problemach i potrzebach przedsiębiorców związanych z efektywnymi działaniami promującymi nasze województwo i działające na jego obszarze firmy.

Celem przeprowadzenia ankiety jest zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań przedsiębiorców w zakresie obsługi inwestora i internacjonalizacji przedsiębiorstw, w tym wskazanie pożądanych instrumentów wsparcia, aby w przyszłości współpraca firm i samorządów była możliwie efektywna i przynosiła wszystkim wymierne korzyści.

 
 
Konsultacje społeczne dotyczące walki z finansowaniem terroryzmu 2017/04/26

Komisja Europejska opublikowała komunikat do Rady i Parlamentu Europejskiego w sprawie planu działania na rzecz intensyfikacji walki z finansowaniem terroryzmu. Jeśli chcesz mieć realny wpływ na politykę UE, nie zwlekaj! Weź udział w konsultacjach i wyraź swoją opinię na ten ważny temat.

 
 
Rynek estoński i łotewski w zasięgu ręki 2017/04/07

Dlaczego warto nawiązać współpracę z zagranicą? Jakie dokumenty są wymagane do założenia działalności w innym kraju? Z kim nawiązać współpracę? Od czego zacząć? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań mogą uzyskać uczestnicy konferencji „Vademecum rynków zagranicznych”. A zainteresowani przekuciem teorii w praktykę mogą wziąć udział w misjach gospodarczych i spotkaniach „twarzą w twarz” z kontrahentami z zagranicy.

 
 
Informacja - Udział w branżowych programach promocji 2017/01/18

Informujemy, że w terminie od 10 lutego 2017 r. do 13 marca 2017 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyjmuje wnioski o dofinansowanie w ramach poddziałania 3.3.3 PO IR na udział w branżowych programach promocji.

 
 
Podsumowanie - „Vademecum rynków zagranicznych” — cykliczne spotkania informacyjne dla przedsiębiorców 2016/12/22

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy to adresaci działań informacyjnych i doradczych, świadczonych nieodpłatnie przez lokalne ośrodki sieci Enterprise Europe Network. Działania te mają najczęściej formę indywidualnego kontaktu przedsiębiorcy z konsultantem, który na podstawie przedstawionego problemu i konkretnej sytuacji proponuje rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb konkretnej osoby. Wiele zapytań kierowanych do naszego zespołu powtarzało się i dotyczyło tego jak skutecznie i bezpiecznie wejść z produktem lub usługą na zupełnie nowe i nieznane terytorium rynku zagranicznego. Dlatego też, by zwiększyć zakres oddziaływania sieci i ułatwić dostęp do specjalistycznej wiedzy poszukiwanej przez lokalnych przedsiębiorców, zespół Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego wyszedł z inicjatywą stworzenia cyklicznych spotkań eksperckich, adresowanych do wszystkich zainteresowanych nawiązaniem relacji biznesowych z zagranicą. W ten sposób zrodziło się jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń w regionie, odbywające się pod tytułem „Vademecum rynków zagranicznych”.

 
 
Internet, bezpieczeństwo, marketing, big data - to codzienność! Zdobądź nowe kwalifikacje na studiach podyplomowych 2016/08/09

Internet to niewątpliwie jedno z odkryć które bezpowrotnie zmieniło świat w jakim żyjemy. Nie jest to już coś nowego, odległego, drogiego i ekskluzywnego… To codzienność z którą rodzą się nasze dzieci i nie wyobrażają sobie innego świata. To przyszłość i teraźniejszość, której jesteś członkiem, bez względu na to czy to Ci się podoba czy nie. Ale czy możesz z czystym sumieniem przyznać, że rozumiesz Internet? Wiesz jakie kierują nim mechanizmy, jak z nich skorzystać, jak je ujarzmić aby pracowały na sukces Twój lub Twojej firmy? Jakie niebezpieczeństwa kryją się w sieci? No właśnie…

Politechnika Białostocka zaprasza, na kolejne edycje, nowoczesnych, rynkowych kierunków studiów podyplomowych, takich jak "Informatyka - Technologie ICT i Programowanie ", „Marketing Internetowy”, "Data Science - Developer / Analityk danych" czy „Bezpieczeństwo systemów i sieci”.

 
 
Informacja - Zaproszenie podlaskich firmy do nawiązania współpracy z Kazachstanem 2016/06/15

Rektor Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku dr Aleksander Prokopiuk kontynuując nawiązaną współpracę z Republiką Kazachstanu, w lipcu bieżącego roku na zaproszenie tamtejszych władz udaje się z wizytą do Kazachstanu, gdzie spotka się z przedstawicielami środowisk naukowych i gospodarczych. Jest to doskonała okazja dla podlaskich firm do nawiązania współpracy gospodarczej.

 
 
Informacja - Przedsiębiorco, wypowiedz się! Trwają konsultacje KE ws. dyrektywy VAT 2016/05/16

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, iż Komisja Europejska prowadzi konsultacje społeczne dotyczące procedur szczególnych dla małych przedsiębiorstw objętych dyrektywą VAT 2006/112/WE. Do aktywnego udziału w konsultacjach poprzez wypełnienie kwestionariusza zachęcamy wszystkich przedsiębiorców - głos zabrany w dyskusji będzie wartościowym wkładem dla unijnej inicjatywy ustawodawczej ws. opodatkowania VAT.

 
 
Informacja - Platformy startowe dla nowych pomysłów młodego biznesu 2016/03/01

1 marca 2016 roku otworzyła się szansa dla młodych osób (do 35 roku życia), które chcą rozwijać swój biznes w Polsce Wschodniej. Ruszyła strona internetowa www.platformystartowe.gov.pl, na której trzy Platformy Startowe, wyłonione przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, rozpoczynają rekrutację pomysłodawców.

 
 
Informacja - IV edycja „Szkoły dla Eksportera” - filmy szkoleniowe o ekspansji na rynki zagraniczne 2016/02/11

Pięć nowych filmów szkoleniowych pomoże małym i średnim przedsiębiorcom poszerzyć wiedzę o praktycznych aspektach ekspansji na zagraniczne rynki.

W tegorocznej edycji „Szkoły dla Eksportera” zostały poruszone kwestie dotyczące:

 
 
Informacja - 40 mln zł na analizę potrzeb rozwojowych firm 2016/01/05

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na zwiększenie efektywności ich działania. Czeka na nich w sumie 40 mln zł z Programu Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Nabór wniosków ruszy 22 stycznia 2016r. i potrwa do końca lutego 2015r.

 
 
Informacja - Konkurs o udzielenie wsparcia na wdrożenie CSR 2015/12/15

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza konkurs o udzielenie wsparcia na wdrożenie CSR. Celem konkursu jest udzielenie pomocy finansowej w formie bezzwrotnego wsparcia finansowego na realizację projektów polegających na wdrożeniu rozwiązań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Przez społeczną odpowiedzialność biznesu rozumie się podejmowanie przez przedsiębiorcę rozwiązań, bezpośrednio związanych z prowadzoną przez niego działalnością, uwzględniających aspekty społeczne i środowiskowe.

 
 
Informacja - Badanie MŚP dotyczące obowiązków administracyjnych związanych z podatkami 2015/06/09

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w badaniu dotyczącym obowiązków administracyjnych nałożonych na przedsiębiorcę w ramach pakietu ustaw regulujących podatek dochodowy.

 
 
Informacja - Europejski portal e-Sprawiedliwość 2015/06/09

Dostępny w 23 językach europejski portal e-Sprawiedliwość zapewnia obywatelom, przedsiębiorcom oraz prawnikom dostęp do informacji prawnych ze wszystkich krajów członkowskich Unii. Strona dostarcza bogactwa informacji oraz odnośników dotyczących przepisów oraz praktyk prawnych w danym systemie. Portal obejmuje informacje na temat pomocy prawnej, szkoleń prawnych oraz umożliwia dostęp do baz prawnych i rejestrów.

 
 
Informacja - Nowy konkurs w ramach programu GO_GLOBAL.PL 2015/06/09

Program GO_GLOBAL.PL skierowany jest do innowacyjnych mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających w sektorze wysokiej i średnio-wysokiej technologii, które poszukują wsparcia na komercjalizację wyników badań naukowych i prac rozwojowych.

 
 
Informacja - Odwrócony VAT na sprzęt elektroniczny od 1 lipca 2015r. 2015/06/09

Od 1 lipca 2015 r. wejdą w życie zmiany dotyczące mechanizmu odwrotnego obciążenia, w którym to nabywca, a nie dostawca rozlicza VAT. Zmiany te dotyczą rozszerzenia listy towarów objętych tzw. odwróconym VAT, która powiększy się o takie urządzenia elektroniczne jak m. in.: tablety, laptopy, telefony komórkowe, konsole do gier wideo. Ponadto katalog zostanie poszerzony o niektóre postacie złota, wyrobów ze stali oraz biżuterię.

 
 
Informacja - Rejestr Usług Rozwojowych 2015/06/08

Rejestr Usług Rozwojowych powstanie w miejsce największej istniejącej bazy ofert edukacyjnych dostępnej na stronie www.inwestycjawkadry.pl. Uruchomienie Rejestru planowane jest na III kwartał 2015 r. - w pierwszej kolejności dla podmiotów świadczących usługi rozwojowe.

 
 
Informacja - Dofinansowanie na poprawę BHP w firmie 2015/05/07

W ramach programu prewencji wypadkowej Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił dofinansowanie działań skierowanych na utrzymanie zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej, prowadzonych przez płatników składek, który wspiera działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy. Jest to bezzwrotne wsparcie finansowe na projekty inwestycyjne, doradcze oraz inwestycyjno-doradcze. O wsparcie może się ubiegać każdy przedsiębiorca, ale na wysokie dofinansowanie mogą liczyć firmy z sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

 
 
Informacja - Program LIFE 2014-2020 również dla przedsiębiorców 2015/05/07

Komisja Europejska ogłosiła wstępny termin naboru wniosków do programu LIFE w 2015 roku. Wnioski będzie można składać od 1 czerwca do 15 września 2015 roku. Oferta finansowa Komisji Europejskiej zawiera dofinansowanie do 60% kosztów kwalifikowanych na poszczególne projekty. Łączny budżet Programu wynosi 3,4 mld Euro, z tego 75% środków przypadnie na podprogram środowiskowy, a 25% na klimatyczny.

 
 
Informacja - Konsultacje społeczne w branży spożywczej 2015/04/27

W związku z ogłoszeniem przez Komisję Europejską konsultacji społecznych dotyczących ogólnego prawa żywnościowego, serdecznie zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety przygotowanej przez Komisję, a służącej poznaniu Państwa opinii w ww. zakresie. Na podstawie konsultacji chcemy się dowiedzieć, w jaki sposób ogólne prawo żywnościowe (przepisy Unii Europejskiej dotyczące żywności i jej bezpieczeństwa w ramach łańcucha produkcyjnego) wpływają na przedsiębiorstwa w tym sektorze.

 
 
Informacja - Start Funduszy Europejskich 2014-2010 2015/03/05

Komisja Europejska zaakceptowała wszystkie 22 programy (6 krajowych i 16 regionalnych) na nową perspektywę. Ostatnie decyzje wydała dla Programu Inteligentny Rozwój ( PO IR ) oraz dziewięciu programów regionalnych ( RPO ) województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego oraz podlaskiego. Ogłoszono już nawet pierwszy konkurs w Programie Polska Cyfrowa. Nabór wniosków rozpoczął się 27 lutego br. Kolejne konkursy będą sukcesywnie ogłaszane, zarówno w programach krajowych, jak i w poszczególnych RPO.

 
 
Informacja - Poradnik: "Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą" 2015/01/20

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości opracowała nowe wydanie e-poradnika „Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą”. Jest on odpowiedzią na potrzebę zgromadzenia w jednej publikacji podstawowych informacji dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej lub przedsiębiorców poszukujących sposobów na rozwój swoich firm. Celem poradnika jest przede wszystkim ułatwienie dostępu do dokumentacji poszczególnych programów wsparcia oraz obowiązujących aktów i regulacji prawnych.

 
 
Informacja - Kasy fiskalne: zmiany od 1 stycznia 2015 r. 2014/12/08

Nowe rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz.U. z 2014 r. poz. 1544) zwiększy krąg przedsiębiorców zobowiązanych do stosowania kas fiskalnych.

 
 
Informacja - Pierwszy nabór w Programie Europa Środkowa już blisko 2014/12/08

Instytucje publiczne oraz prywatne, które mają pomysł na współpracę międzynarodową w dziedzinie innowacji, strategii niskoemisyjnych, środowiska i kultury oraz transportu będą mogły starać się o środki finansowe na wdrożenie swoich idei już w lutym 2015 r. w ramach pierwszego naboru wniosków.

 
 
Informacja - Nowe przepisy o KRS 2014/12/08

Nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, która weszła w życie w grudniu 2014r. skróci okres zakładania działalności gospodarczej z jednego miesiąca do kilku dni. Głównym zadaniem tej nowelizacji jest uproszczenie procedur związanych z wpisem do KRS.

 
 
Informacja - Uproszczenie sposobu składania petycji w Parlamencie Europejskim 2014/12/08

Pojawiła się nowa odsłona strony internetowej, która umożliwia mieszkańcom Europy składanie petycji do Parlamentu Europejskiego. Dzięki nowemu portalowi proces składania petycji oraz śledzenia jej losów stał się bardziej przejrzysty. Nowy portal jest również łatwiejszy w użytkowaniu i posiada większą funkcjonalność.

 
 
Informacja - Ułatwienia dla firm poszkodowanych przez kartele 2014/12/04

Państwa członkowskie UE przyjęły dyrektywę ułatwiającą firmom i konsumentom egzekwowanie odszkodowań za starty, jakie poniosły w wyniku działań karteli. Dyrektywa ma za zadanie poprawić konkurencyjność wewnątrz Wspólnoty poprzez walkę z działaniami naruszającymi prawo antymonopolowe. Nowe przepisy, oprócz wielu różnych usprawnień, ułatwią poszkodowanym przez kartele europejczykom dostęp do materiału dowodowego oraz wydłużą czas na dochodzenie odszkodowań.

 
 
Informacja - Portal UOKiK dla przedsiębiorców i konsumentów w związku z nową ustawą o prawach konsumenta 2014/11/24

Przygotowany przez UOKiK specjalny portal ma pomóc firmom działającym w zakresie e-commerce przygotować się do zmian, które wnosi nowa ustawa konsumencka wchodząca w życie 25 grudnia 2014 r.

 
 
Informacja - Programy rządowe i resortowe wspierające działania polskich eksporterów 2014/11/19

Program Rządowy "Finansowe Wspieranie Eksportu" realizowany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) i Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Spółka Akcyjna (KUKE S.A.). Celem Programu, jest zapewnienie finansowania kontraktów eksportowych zawieranych przez krajowych przedsiębiorców na warunkach kredytowych.

 
 
Informacja - Ubezpieczenia transakcji eksportowych 2014/11/19

Ustawa z dnia 7 lipca 1994 roku o gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeniach eksportowych uprawnia KUKE S.A. do oferowania ubezpieczeń, które nie znajdują się w ofercie prywatnych firm ubezpieczeniowych. Istotnym warunkiem skorzystania z tych ubezpieczeń jest spełnienie wymogu polskiego pochodzenia produktu będącego przedmiotem eksportu, zgodnie z zasadami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 6 sierpnia 2001 roku.

 
 
Informacja - Aktualny raport dotyczący wymiany gospodarczej z krajami b. ZSRR 2014/09/18

Zapraszamy zainteresowanych do lektury aktualnego raport zatytułowanego "Wymiana gospodarcza Polski Wschodniej z krajami byłego ZSRR i ryzyka z tym związane w kontekście ostatnich wydarzeń politycznych". Dokument powstał na wspólny wniosek związków pracodawców Konfederacji Lewiatan, działających w Polsce Wschodniej, z inicjatywy Podlaskiego Związku Pracodawców.

 
 
Informacja - Standard płatności SEPA 2014/09/10

Od 1 sierpnia 2014 roku w krajach strefy euro obowiązuje jeden standard płatności bezgotówkowych w euro, określany jako płatności SEPA.

 
 
Informacja - Dyrektywa o elektronicznym fakturowaniu w zamówieniach publicznych 2014/07/21

Parlament Europejski i Rada przyjęły nową Dyrektywę w sprawie fakturowania elektronicznego w zamówieniach publicznych (2014/55/EU). Na podstawie Dyrektywy, we wszystkich państwach członkowskich rozliczanie zamówień publicznych ma być realizowane wyłącznie z udziałem e-faktur w standardzie umożliwiającym ich automatyczne przetwarzanie.

 
 
Informacja - Pakiet ADR: dyrektywa i rozporządzenie 2014/05/19

ADR - Alternatywne metody rozstrzygania sporów to szybkie i tanie rozwiązanie pozasądowe w przypadku sporów między konsumentami a przedsiębiorcami (m.in.: postępowanie pojednawcze, mediacje, arbitraż, postępowanie rzecznika praw lub komisji skargowej). Postępowania ADR nie są w wystarczającym stopniu i jednolicie rozwinięte w całej Unii, dlatego w dniu 8 lipca 2013 r. weszły w życie:

 
 
Informacja - Europejskie Centrum Konsumenckie 2014/05/19

Europejskie Centrum Konsumenckie w Polsce należy do ECC-Net, sieci centrów, które informują konsumentów o ich prawach w Unii Europejskiej, bezpłatnie udzielają porad i pomocy w polubownym rozwiązywaniu sporów ponadgranicznych. Konsumenci mogą zgłaszać do ECK swoje skargi na przedsiębiorców związane z zakupami w innych krajach UE, Norwegii i Islandii.

 
 
Informacja - Nowe dyrektywy UE w zakresie zamówień publicznych 2014/04/28

W dniu 28 marca 2014 roku zostały opublikowane nowe dyrektywy w zakresie zamówień publicznych:

  • Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie zamówień publicznych, uchylająca dyrektywę 2004/18/WE
  • Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/25/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie udzielania zamówień przez podmioty działające w sektorach gospodarki wodnej, energetyki, transportu i usług pocztowych, uchylająca dyrektywę 2004/17/WE
  • Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/23/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie udzielania koncesji.
 
 
Informacja - Dyrektywa UE o e-handlu 2014/02/10

13 czerwca 2014 roku wejdą w życie przepisy Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/83/UE z dnia 25 października 2011 r. w sprawie praw konsumentów (…) które ujednolicają m.in. zasady handlu w Internecie na terenie wszystkich państw Unii Europejskiej.

 
 
Informacja - Europejska Agencja Środowiska (EEA) 2013/12/10

Europejska Agencja Środowiska (EEA) to jedna z agencji Unii Europejskiej. Jej zadaniem jest dostarczanie rzetelnych i obiektywnych informacji dotyczących ochrony środowiska. Stanowi główne źródło informacji dla podmiotów związanych z opracowywaniem, przyjmowaniem, wdrażaniem i ocenianiem polityki ochrony środowiska oraz dla opinii publicznej. Obecnie Agencja zrzesza 32 kraje członkowskie.

 
 
Informacja - Punkt Kontaktowy ds. e-handlu dla Usługodawców i Usługobiorców „e-PUNKT” 2012/12/28

Przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości funkcjonuje Punkt Kontaktowy ds. e-handlu dla Usługodawców i Usługobiorców e-PUNKT”. Do głównych zadań e-PUNKTU należą: szerzenie wiedzy na temat prawa obrotu elektronicznego w celu ułatwienia prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych przez przedsiębiorców oraz pomoc w bezpiecznym i swobodnym korzystaniu z ofert tych przedsiębiorców przez ich klientów.

 
 
Informacja - CEDEFOP - Europejskie Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego 2012/12/05

CEDEFOP (European Centre for the Development of Vocational Training) jest jedną z pierwszych wyspecjalizowanych i zdecentralizowanych agencji europejskich, utworzonych w celu zapewnienia specjalistycznej wiedzy naukowej i technicznej oraz możliwości wymiany poglądów między różnymi partnerami europejskimi.

 
 
Informacja - ReferNet - europejska sieć danych i ekspertyz 2012/12/05

ReferNet jest europejską siecią danych i ekspertyz utworzoną w 2002 roku przez Agencję Komisji Europejskiej — Europejskie Centrum Rozwoju Szkolenia Zawodowego (Cedefop) z siedzibą w Salonikach w Grecji.

Celem sieci ReferNet jest stworzenie w każdym kraju członkowskim UE systemu gromadzenia informacji, na temat kształcenia i szkolenia zawodowego oraz zagadnień pokrewnych, umożliwiającego dokonywanie porównań danych na poziomie europejskim. ReferNet wspiera działalność Cedefop w upowszechnianiu informacji o kształceniu i szkoleniu zawodowym w Unii Europejskiej.

 
 
Informacja - Europejskie Obserwatorium Ryzyka 2012/01/26

W ramach Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy działa Europejskie Obserwatorium Ryzyka, którego celem jest zidentyfikowanie nowych i pojawiających się zagrożeń dla bezpieczeństwa i zdrowia w pracy, w celu podniesienia aktualności i skuteczności środków zapobiegawczych. Działania Obserwatorium organizowane są wokół czterech głównych obszarów:

 
 
Informacja - Bezpłatne narzędzia internetowe Komisji Europejskiej 2009/03/26

Biuro Publikacji i Promocji Komisji Europejskiej zachęca przedsiębiorców do czynnego wykorzystywania poniższych bezpłatnych narzędzi internetowych:

 
 
Informacja - Zaproszenie do udziału w konsultacjach publicznych Komisji Europejskiej 2008/08/06

Komisja Europejska zaprasza zainteresowanych do wzięcia udziału w konsultacjach publicznych dotyczących różnych koncepcji i dyrektyw. Konsultacje (w języku angielskim) są dostępne pod adresem:

http://ec.europa.eu/yourvoice/consultations/index_en.htm

Komisja Europejska ma długoletnią tradycję brania pod uwagę głosu mieszkańców i przedsiębiorców do formułowania swojej polityki. Dotyczy to wielu publicznych konsultacji obejmujących wiele dziedzin gospodarki i życia społecznego, w których każdy może wypowiedzieć swoją opinię. Dzięi temu Komisja może stanowić prawo, które odpowiada wymaganiom społeczeństwa, jest praktyczne i bazuje na realnych potrzebach.

 
 
Informacja - Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami BHP 2007/02/23

Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy udostępnia darmowy, elektroniczny serwis informacyjny OSHmail, który dostarcza co miesiąc zarys najnowszych osiągnięć w dziedzinie BHP. Dysponując 30.000 ekspertami i praktykami w dziedzinie BHP z całej Europy i nie tylko, którzy zaprenumerowali nasze pismo, OSHMail oferuje wyłączny dostęp do międzynarodowego środowiska BHP.

 
Informacje o sieci EEN
Współpraca
SME FEEDBACK
Biuletyn EEN
Informacje
»Archiwum
Archiwum

 
   

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego| ul. Starobojarska 15 | 15-073 Białystok | tel: 85 740 86 83 | fax: 85 740 86 85
e-mail: fundacja@pfrr.pl | WWW: een.pfrr.pl | NIP: 542-10-07-427 | REGON: 050309431
KRS: 0000051191 | Sąd Rejonowy w Białymstoku | XII Wydział Gospodarczy KRS