01   Aktualności
02   Informacje ogólne
03   Konferencje i seminaria
04   Konkursy, targi, misje
05   Regionalna Instytucja Finansująca
06   Granty na badania i innowacje
07   Projekt Enterprise Europe Network
08   Doradztwo gospodarcze
09   Pożyczki
10   Poręczenia kredytowe
11   Inwestycje kapitałowe
12   Szkolenia i doradztwo personalne
13   Energia odnawialna
14   Konsulat Honorowy Finlandii
15   Startuj w Biznesie
16   Projekt SUPER
17   Projekty zakończone
18   Lokale do wynajęcia
19   Zaprzyjaźnione strony
20   Wyszukiwanie zaawansowane
21   Pomoc/Cookies
22   Wyślij mail
23   Subskrypcja biuletynu
24   Przetargi


 

 PODLASKA FUNDACJA ROZWOJU REGIONALNEGO

Polski » Projekt Enterprise Europe Network » Archiwum
 
 
Spotkanie kooperacyjne dla firm sektora obuwniczego 2006/08/07

Euro Info Centre PL414 w Toruniu oraz Euro Info Centre PL411 w Białymstoku we współpracy z ośrodkami EIC ES213 Logroño (region La Rioja) i EIC ES228 Alicante mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w projekcie Komisji Europejskiej „Uniting aims, building Europe”, skierowanego w szczególności do firm związanych z branżą obuwniczą.

Celem projektu jest promowanie współpracy gospodarczej pomiędzy przedsiębiorstwami z Polski i Hiszpanii poprzez zorganizowanie spotkań kooperacyjnych, służących wzajemnej wymianie doświadczeń oraz nawiązaniu nowych kontaktów biznesowych.


Hiszpania jest jednym z europejskich liderów w produkcji i wzornictwie obuwia. Hiszpańskie wyroby branży obuwniczej znane są w całej Europie. Głównym rynkiem zbytu tych produktów jest Francja, jednak eksport obuwia (skórzanego, tekstylnego i tradycyjnych espadryli) ciągle rośnie. Hiszpania zainteresowana jest również importem wyrobów obuwniczych, w tym z Polski. Stąd przedsiębiorcy hiszpańscy chcieliby spotkać się z polskimi producentami i dystrybutorami obuwia w celu nawiązania kontaktów handlowych.

Głównymi etapami realizowanego przez ośrodki EIC projektu są:

  • Organizacja bezpłatnego seminarium dotyczącego rynku hiszpańskiego z udziałem eksperta.
  • Wydanie publikacji dotyczącej rynku polskiego w języku polskim, hiszpańskim i angielskim.
  • Organizacja indywidualnych spotkań kooperacyjnych z przedsiębiorcami z Hiszpanii podczas międzynarodowych Targów Odzieży i Tkanin „Poznańskie Dni Mody” (w dniach 5-7 września 2006)

Dlaczego warto wziąć udział ?

Projekt „Uniting aims, building Europe” dofinansowany jest przez Komisję Europejską. Uczestnicy projektu pokrywają jedynie koszty dojazdu na targi do Poznania. Dzięki udziałowi w bezpłatnym seminarium przedsiębiorstwa będą mogły zapoznać się ze specyfiką rynku hiszpańskiego (kulturą kraju, regulacjami prawnymi, itp.), ze szczególnym uwzględnieniem branży obuwniczej (informacje na temat sektora obuwniczego, specyficznych regulacji, szans i zagrożeń, słabych i mocnych stron itp.). Następnie przedsiębiorcy wezmą udział w międzynarodowych targach „Poznańskie Dni Mody”, podczas których przeprowadzą rozmowy z wystawcami i przedsiębiorcami branży obuwniczej z Hiszpanii celem nawiązania kontaktów handlowych. Będzie to także doskonała okazja do zapoznania się z aktualnymi trendami rynkowymi. Zapewniamy wsparcie tłumacza podczas rozmów handlowych. Ponadto dane kontaktowe firm biorących udział w projekcie zostaną umieszczone w suplemencie do katalogu wystawców „Poznańskich Dni Mody”.

Firmy zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o kontakt z Panem Adamem Kamińskim - tel: 085 740 86 78 e-mail: kaminski@pfrr.bialystok.pl

 
Informacje o sieci EEN
Współpraca
SME FEEDBACK
Biuletyn EEN
Informacje
Archiwum

 
   

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego| ul. Starobojarska 15 | 15-073 Białystok | tel: 85 740 86 83 | fax: 85 740 86 85
e-mail: fundacja@pfrr.pl | WWW: een.pfrr.pl | NIP: 542-10-07-427 | REGON: 050309431
KRS: 0000051191 | Sąd Rejonowy w Białymstoku | XII Wydział Gospodarczy KRS