01   Aktualności
02   Informacje ogólne
03   Konferencje i seminaria
04   Konkursy, targi, misje
05   Regionalna Instytucja Finansująca
06   Granty na badania i innowacje
07   Projekt Enterprise Europe Network
08   Doradztwo gospodarcze
09   Pożyczki
10   Poręczenia kredytowe
11   Inwestycje kapitałowe
12   Szkolenia i doradztwo personalne
13   Energia odnawialna
14   Konsulat Honorowy Finlandii
15   Startuj w Biznesie
16   Projekt SUPER
17   Projekty zakończone
18   Lokale do wynajęcia
19   Zaprzyjaźnione strony
20   Wyszukiwanie zaawansowane
21   Pomoc/Cookies
22   Wyślij mail
23   Subskrypcja biuletynu
24   Przetargi


 

 PODLASKA FUNDACJA ROZWOJU REGIONALNEGO

Polski » Projekt Enterprise Europe Network » Archiwum
 
 
Publiczne konsultacje na temat skuteczności wsparcia innowacji w Europie 2009/05/04

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, Enterprise Europe Network zachęca do udziału w społecznych konsultacjach na temat "Skuteczność wsparcia innowacji w Europie" — zachęcamy do oddania głosu odnośnie Polski. Państwa opinia może wpłynąć na zmianę przepisów prawnych i przyszłych inicjatyw Komisji Europejskiej w zakresie polityki.

Głównym celem konsultacji jest uzyskanie wiedzy na temat tego, jak w najlepszy sposób usprawnić skuteczność mechanizmu wspierania innowacji w krajach Unii Europejskiej.

Termin udziału w konsultacjach został przedłużony do 31.05.2009r.

W tym celu opracowano dwa kwestionariusze zamieszczone w sieci. Jeden z nich skierowany jest do firm korzystających ze środków wsparcia innowacji z prośbą o opinie odnośnie przyszłej polityki wspierania innowacji oraz instrumentów stosowanych w Unii Europejskiej. Druga ankieta skierowana jest do instytucji zaangażowanych w tworzenie, finansowanie, wdrażanie i ewaluację środków wspierania innowacji na poziomie regionalnym, krajowym i europejskim z prośbą o opinie odnośnie kluczowych kwestii na temat lepszego wsparcia innowacji w Europie.

Oczekuje się, że konsultacje przede wszystkim wskażą, który rodzaj wsparcia wpłynąłby najbardziej na zdolność absorpcyjną firm do innowacji.

Podczas gdy głównym celem jest udoskonalenie skuteczności i dokładności europejskich inicjatyw wspierania innowacji, Komisja Europejska próbuje również wskazać drogę członkom Unii, w jaki sposób lepiej dostosować ich środki wspierania innowacji do potrzeb i oczekiwań zainteresowanych stron. Jednocześnie konsultacje powinny przyczynić się do lepszego porozumienia w kwestii właściwego podziału prac/obowiązków pomiędzy Unią i narodowymi lub regionalnymi poziomami wspierania innowacji.

Wyniki konsultacji zostaną opracowane w Wewnętrznym Dokumencie Roboczym Komisji (Commission Staff Working Dokument), którego publikacja zaplanowana jest na czerwiec 2009 roku. Konsultacje będę jednocześnie wprowadzeniem do dyskusji na temat przyszłych europejskich planów w zakresie innowacji (European plan for innovation), zapowiedzianych przez Radę Europejską w grudniu 2008 roku.

Aby wziąć udział w konsultacjach należy wypełnić formularz dostępny na stronie

http://ec.europa.eu/enterprise/newsroom/cf/itemlongdetail.cfm?item_id=2490&lang=en

Formularz należy wypełnić w języku angielskim, ale ułatwieniem jest polska wersja dokumentu (zamieszczona na w/w stronie w formacie PDF).W przypadku problemów, pytań związanych z wypełnieniem ankiety zapraszamy do siedziby Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. Nasi konsultanci chętnie Państwu pomogą w wypełnieniu kwestionariusza.

Zespół Enterprise Europe Network
Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego

 
Informacje o sieci EEN
Współpraca
SME FEEDBACK
Biuletyn EEN
Informacje
Archiwum

 
   

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego| ul. Starobojarska 15 | 15-073 Białystok | tel: 85 740 86 83 | fax: 85 740 86 85
e-mail: fundacja@pfrr.pl | WWW: een.pfrr.pl | NIP: 542-10-07-427 | REGON: 050309431
KRS: 0000051191 | Sąd Rejonowy w Białymstoku | XII Wydział Gospodarczy KRS