01   Aktualności
02   Informacje ogólne
03   Konferencje i seminaria
04   Konkursy, targi, misje
05   Regionalna Instytucja Finansująca
06   Granty na badania i innowacje
07   Projekt Enterprise Europe Network
08   Doradztwo gospodarcze
09   Pożyczki
10   Poręczenia kredytowe
11   Inwestycje kapitałowe
12   Szkolenia i doradztwo personalne
13   Energia odnawialna
14   Konsulat Honorowy Finlandii
15   Startuj w Biznesie
16   Projekt SUPER
17   Projekty zakończone
18   Lokale do wynajęcia
19   Zaprzyjaźnione strony
20   Wyszukiwanie zaawansowane
21   Pomoc/Cookies
22   Wyślij mail
23   Subskrypcja biuletynu
24   Przetargi


 

 PODLASKA FUNDACJA ROZWOJU REGIONALNEGO

Polski » Projekt Enterprise Europe Network » Archiwum
 
 
Projekt "SME-Panels" badający opinię MSP nt. prawa europejskiego 2006/08/07

Projekt SME-Panels to cykl spotkań organizownych przez Podlaskie Centrum Euro Info mających na celu uzyskanie od małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ich opinii na temat nowych rozwiązań w dziedzinie prawa europejskiego, które powinny być przyjęte w najbliższej przyszłości w Unii Europejskiej, tak aby ułatwić tym przedsiębiorstwom działanie i wyjść naprzeciw ich potrzebom.


Prowadzone konsultacje są podzielone na dwie części:

  1. W pierwszej części eksperci przedstawiają zmiany w prawie europejskim, w jakim kierunku zmierzają nowelizacje dyrektyw, jakie są plany instytucji europejskich w dziedzinie zmian prawnych dotyczących działalności gospodarczej.
  2. W drugiej części uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele firm są proszeni o wypełnienie kwestionariusza, w którym mogą wyrazić swoje opinie, postulaty, a nawet skargi, dotyczące prawa w skali krajowej oraz zmian jakie są proponowane przez Unię Europejską. Ekspert służy pomocą w wypełnieniu kwestionariusza oraz jest do dyspozycji uczestników, jeśli chodzi o wszelkie pytania związane z konsultowaną tematyką.

Spotkania organizowane są na zlecenie Komisji Europejskiej, która chce zasięgnąć opinii małych i średnich przedsiębiorstw na temat planowanych zmian w systemie prawnym. Wszystkie wypełnione podczas spotkania kwestionariusze są wysyłane do Brukseli i posłużą jako ważne źródło informacji przy pracach nad propozycjami nowych aktów prawnych w konsultowanej dziedzinie.

W ramach projektu w dniu 22 maja 2006 odbyły się pierwsze konsultacje na temat „Prawa własności intelektualnej oraz system patentowy w Europie — punkt widzenia małych i średnich przedsiębiorstw”. Seminarium poprowadził ekspert - Pani Joanny Kluczewska-Strojny - Prawnik, Rzecznik Patentowy wpisany na listę Urzędu Patentowego RP pod numerem 3169, Europejski Rzecznik Patentowy oraz European Trademark & Design Attorney, która przedstawiła najważniejsze wyzwania i kierunki, w których zmierza obecnie europejski system patentowy (m.in. aktualny Patent Europejski, planowany Patent Wspólnotowy, plany odnośnie wzajemnego uznawania patentów krajowych). Raport z konsultacji systemu patentowego w Europie znajduje się na dole strony (w języku angielskim).

Zapraszamy Państwa, na najbliższe konsultacje dotyczące reformy tzw. dyrektyw nowego podejścia i znaku CE, które odbędą się w dniu 6 września 2006r w Białymstoku . Szczegółowe informacje odnośnie organizowanej konsultacji zostaną umieszczone na stronach internetowych PFRR i sieci EIC w najbliższym czasie.

Preliminary Findings Patent (101kB)

 
Informacje o sieci EEN
Współpraca
SME FEEDBACK
Biuletyn EEN
Informacje
Archiwum

 
   

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego| ul. Starobojarska 15 | 15-073 Białystok | tel: 85 740 86 83 | fax: 85 740 86 85
e-mail: fundacja@pfrr.pl | WWW: een.pfrr.pl | NIP: 542-10-07-427 | REGON: 050309431
KRS: 0000051191 | Sąd Rejonowy w Białymstoku | XII Wydział Gospodarczy KRS